Butoane pentru geamuri pe portiere !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • super ideea . cum ai reusit sa legi toata cabalaria, sunt functionale ledurile ?
    pate reusesti sa pui mai amanuntit procedura de montare
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • mda .....buna treaba cu pozitionarea butoanelor...dar ar trebui pus un buton si pentru pasagerul din dreapta..

      Comment


      • Cu toate ca nu sunt posesor de Logan ci de Supernova,urmaresc cu mult interes acest forum.
        La masina pe care o detin am montat geamuri electrice iar butoanele de comanda le-am ampasat pe portiere.Kit-ul de butoane+cablaj l-am achizitionat de la o firma din TM(pentru cine este interesat ofer mai multe detalii pe PM pentru a nu fi considerata reclama).Am postat acest mesaj in ideea ca se poate adapta foarte usor pe Logan kit-ul respectiv,fiind universal, pentru cine este interesat.Incerc sa atasez cateva poze.
        Attached Files

        Comment


        • salut bor dami te rog si mie detalii cum as putea achizitiona astfel de butoane
          Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
          Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
          Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

          Comment


          • Salut si eu sunt interesat,astept un Pm
            Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

            Comment


            • Cred ca e mai multa lume interesata, ar fi bine sa pui detaliile aici decat sa imparti PM si in stanga si in dreapta, bineinteles daca nu e ceva privat.
              sigpic

              Comment


              • sint si eu interesat de asa ceva,asa ca da mai multe detalii,pe pm sau chiar aici in vazu" lumii.

                Comment


                • Ok,eu am achizitionat kit-ul ce contine butoane iluminate, carcase pentru acestea,cablaj,siguranta,mufe de la o firma din TM,''Finbria'',persoana de contact fiind d-l Marcel-0723356941 (puteti lua legatura cu dumnealui).Contine si schema de instalare,este destul de simplu.La mine functioneaza perfect.Mult mai multe detalii,informatii se pot gasi pe forumul dedicat tuturor modelelor marcii Dacia,mai ales sectiunile Dsn si Slz.
                  Pretul probabil e cam mare(150ron),dar pasiunea a depasit acest inconvenient,din punctul meu de vedere.
                  Am vrut sa dau o mana de ajutor colegilor care sunt interesati,asa cum si eu la randu-mi am primit.Sper sa nu fiu sanctionat pentru acest mesaj,conform regulamentului.

                  Comment


                  • Kit universal pentru conectare geamuri electrice cu cablaj si 3 butoane

                    Dau un pont.
                    Se da in goagal "butoane geamuri electricel" la imagini.
                    La mine a fost exact a doua imagine cu butoanele lui Bor. Se gasesc pe un site de alarme auto la 192 RON. Este o firma in Bucuresti Rahova.
                    Daca le monteaza cineva ar fi bun daca ar posta cum.

                    Comment


                    • mi se pare mai buna ideea lui adryano 2009 mai estetica.cum functioneaza butoanele?incap si cele pentru spate?
                      vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                      vand lampa adaptabila la torpedo

                      Comment


                      • eu am facut rost,de comanda de geamuri pentru skoda octavia 1 ,problema este ca butoanele din stinga au 5 sau 6 pini si nu stiu sa fac legaturile firelor asa fel incit sa fie functionale;am fost la un electrician auto dar am impresia ca s-a cam dat lovit ,pt ca a inceput sa-mi explice ceva de module care nu stiu cum sint puse pe motorasul de la gemuri,ca butoanele trimit doar impulsuri,etc.,etc,intr-un cuvint m-a aburit,cred ca nu avea chef de incercari la butoanele mele.Ideea este daca cineva ,poate sau se pricepe la ceea ce v-am explicat eu pina acum,respectiv adaptarea comenzilor pt geamuri de la octavia 1 la al meu logan,va ramin indatorat.

                        Comment


                        • cipo a avut dreptate electricianu,pe motorasele de skoda sunt module electronice de impuls si ca sa modifici butoanele sa mearga la logan e cam greu,butoanele cumparate de tine dau impuls pe minus si in ele sunt microcontacte care sigur nu rezista la motorasele de logan

                          Comment


                          • Originally posted by cipo View Post
                            eu am facut rost,de comanda de geamuri pentru skoda octavia 1 ,problema este ca butoanele din stinga au 5 sau 6 pini si nu stiu sa fac legaturile firelor asa fel incit sa fie functionale;am fost la un electrician auto dar am impresia ca s-a cam dat lovit ,pt ca a inceput sa-mi explice ceva de module care nu stiu cum sint puse pe motorasul de la gemuri,ca butoanele trimit doar impulsuri,etc.,etc,intr-un cuvint m-a aburit,cred ca nu avea chef de incercari la butoanele mele.Ideea este daca cineva ,poate sau se pricepe la ceea ce v-am explicat eu pina acum,respectiv adaptarea comenzilor pt geamuri de la octavia 1 la al meu logan,va ramin indatorat.
                            vrei niste informatii la care nu stiu cum arata nici butonul ,vino cu mai multe detalii si tu poate isi prinde urechile cineva de pe aici
                            eu zic ca rezista motorasele de logan,ce-i drept geamul de skoda poate nu e mai mare decat cel de logan dar zic ca e mai greu

                            Comment


                            • Motoarele geamurilor rezista, ca doar sunt cele originale. Nu despre ele era vorba, ci despre butoane ...
                              La multe marci auto butoanele nu actioneaza direct geamurile (curent de pana la 15A prin buton), ci doar dau o comanda unui modul care actioneza geamurile (curenti de cativa mA). Deci, avea dreptate electricianul.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • va chinuiti degeaba.
                                ph2 are manerele de portiere amplasate prost parca-s manere de scuturi de pe timpul turcilor si cel mai comod ar fi sa tii mana pe suportul portierei si sa apesi foarte usor butoanele, nu sa le cauti cu mana pe portiera incurcandu-te si manerul respectiv.
                                Eu unul merg cu scaunul dat in spate la maxim si nu pot sa tin mana stanga pe suportul acela de la portiera pentru ca ma incurca manerul...
                                Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google