Problema Maneta Semnalizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Maneta Semnalizare

    salutare .. vin si eu cu o problema de curand am schimbat maneta de la semnalizare cu una cu pozitie pentru proiectoare si cand rotesc de volan se aude un clic deranjant...la o rotire de volan se aude cam de doua ori..nu e asezata bine maneta?..prezizez ca am desfacut si am incercat toate pozitiile e vreo smecherie la montaj ?

  • #2
    E normal sa se auda. Are un sistem pentru revenirea manetei dupa semnalizare.
    Cand o montezi o bagi in locasul ei cu volanul drept(rotile sa nu fie virate) dupa care rotesti volanul sa bagi suruburile de fixare.
    sigpic

    Comment


    • #3
      pai ar treui sa faca clic cand semnalizezi si revine .. nu la fiecare rotire a volanului

      Comment


      • #4
        La fiecare tura completa a volanului face clik.
        sigpic

        Comment


        • #5
          pai asta ma deranjeaza ca inainte de schimbarea manetei nu se auzea nimica....acuma se aude acel clic la fiecare rotire si de aude destul de tare
          ...

          Comment


          • #6
            Inca o maneta "belicoasa": http://www.loganclub.ro/forum/semnal...ta+semnalizare
            Si o solutie pentru eliminarea "tzacanitului"...
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #7
              Cleo11..Nu are cum sa faca dupa fiecare rotire.N-am auzit asa ceva la nicio masina,nici mie nu-mi face si e tot Logan
              Cumpar volan de Duster

              Comment


              • #8
                Face dar fin de tot de abia se aude. Daca se aude tare s-ar putea sa fi strans prea tare suruburile la cokilie.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Domnu' Mitshu ai rezolvat problema ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Buna seara.Am si eu o problema cu maneta de semnalizare:cand vreau sa semnalizez dreapta ,nu ramane in pozitia de sus ,sare inapoi,si trebuie sa tin fortat daca vreau sa mearga.Interesant este ca daca vreau sa semnalizez in stinga,ramane in pozitia de jos,pana cand volanul ajunge inapoi in pozitia normala-deci aici este ok.Aveti idee ce s-a intamplat?Si inca ceva:daca vreau sa desfac, de unde sa incep?Toata chestia a inceput astazi in mers cand am vrut sa semnalizez in dreapta...

                    Buna seara.Am si eu o problema cu maneta de semnalizare:cand vreau sa semnalizez dreapta ,nu ramane in pozitia de sus ,sare inapoi,si trebuie sa tin fortat daca vreau sa mearga.Interesant este ca daca vreau sa semnalizez in stinga,ramane in pozitia de jos,pana cand volanul ajunge inapoi in pozitia normala-deci aici este ok.Aveti idee ce s-a intamplat?Si inca ceva:daca vreau sa desfac, de unde sa incep?Toata chestia a inceput astazi in mers cand am vrut sa semnalizez in dreapta...
                    Last edited by loganciuc; 8 September 2010, 21:28. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google