Problema Motoras Inchidere Usa Dreapta Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    intrebare: se mai auzea dupa ce-ai dat foaia de usa jos? poate freca ceva pe acolo, s-o fi desfacut/dezlipit...
    Toate cele bune...
    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

    Comment


    • #17
      se auzea...asta am verificat prima data dupa ce am dat jos fata de usa. nu mi-a scapat
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #18
        astazi am observat din nou zgomotul acela. pare sa se auda mai incet. am reusit sa localizez zona. poate voi siti ce se afla acolo, ca eu unul nu stiu ca nu am avut de lucru cu asa ceva pana acum.
        Attached Files
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #19
          parerea mea e ca ar fi bine s-o duci la service... dai un 10 lei acolo dar nu te mai stresezi atata ;)
          Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

          Comment


          • #20
            cand nu s-o mai inchide usa ma duc peste ei. pana atunci drum bun
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #21
              s-a agravat problema....acum face 'galagie' si cand o incui, nu numai cand o descui. ciudat este ca daca o incui si descui de mai multe ori 'una dupa alta' nu mai face...decat dupa ce sta putin..
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #22
                la mine face asa din 2006 adica de noua,nu e nici un bai freaca dintii din mecanismul electric care da impuls sa inchida si sa deschida usa,la mine face doar la deschidere,la inchidere e ok,tot dreapta spate,stai linistit cand o fi sa faca BUBA al schimbi cu totul,cauti un baiat istet de pe forum si de la tine din oras si il rezolvati la o partida de berica RRRRRRRRece,durata lucrare daca individul e in stare buna cca 1 ora daca e matol 2 zile,ciao ciao






                sigpic
                Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                Comment


                • #23
                  la mine ma lasat de tot ,nu se mai deschide usa spate dreapta,din telecomanda ,trebuie sa o deschid/inchid manual..ce pret ajunge un motoras...

                  Comment


                  • #24
                    Si la mine tot usa dreapta spate a cam inceput sa faca figuri...se inchide cand vrea ea. Poate au facut rabat de materiale astia de la Dacia la usa aia..
                    Just Hold Onnnnnn....

                    Comment


                    • #25
                      frate da la toata lumea e problem la usa spate dreapta...bineanteles ca si la mine e la fel.nu mai face servici deloc.am inteles ca un actuator este in jur de 60 lei

                      Comment


                      • #26
                        zicea cineva mai sus ca se potrivesc actuatoarele universale care le gasesti in orice supermarket la set de 4 buc cu tot cu instalatie electrica si releu de comanda. al meu face din cand in cand la fel doar ca pe stanga spate. cand isi va da obstescul sfarsit il voi resuscita cu unul nou din magazin. apropo pretul era undeva pe la 60 lei/set. succes

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by gabi1 View Post
                          zicea cineva mai sus ca se potrivesc actuatoarele universale care le gasesti in orice supermarket la set de 4 buc cu tot cu instalatie electrica si releu de comanda. al meu face din cand in cand la fel doar ca pe stanga spate. cand isi va da obstescul sfarsit il voi resuscita cu unul nou din magazin. apropo pretul era undeva pe la 60 lei/set. succes
                          Una buna si la mine ... din pacate am avut problema cu usa dreapta fata si stanga spate... am rezolvat partial ... adica in cea din dreapta fata am pus putina vaselina si vad ca a inceput sa mearga, dar cea stanga spate nu vrea deloc ... am cumparat set de motorase universale dar din pacate nu se potrivesc. Sunt altfel cele de pe usa golanului .. putin mai mici...

                          Comment


                          • #28
                            pai nu poti inventa ceva? foloseste doua prinderi in loc de patru sau fa o pargghie mai lunga. eu nu am desfacut inca ca nu e cazul , deaceea presupun.

                            Comment


                            • #29
                              am si eu o problema, actuatoarele de pe spate uneori imi fac figuri, cand pun sigurantele din telecomanda sau butonul de pe consola, uneori, unul sau ambele sigurante de pe spate nu face "cursa" de inchidere pana la capat, doar pana pe la jumatate, astfel usa ramane deblocata, alteori merge pana la capat fara probleme, stie cineva de ce?
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                la mine ambele usi din spate nu se mai deschid/inchid din telecomanda!tre sa le actionez eu cu mana....plus ca cea din dreapta nu se mai deschide nici din exterior,mi s-a stricat manerul cred,sta intre-deschis...
                                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google