Problema telescop.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema telescop.

    Salut.Am un logan 1.4 preference , cu 10000 km la bord , facuti intr-un an jumate , masina ingrijita si condus fin.
    De curand a aparut o problema. Cand dau peste o denivelare , cu viteza oricat de mica sau mare , indiferent de marimea denivelarii , de la roata din spate dreapta , aud un zgomot foarte puternic, de lovitura , care probabil vine de la telescop. Ati intalnit astfel de probleme ?
    Imi explica si mie cineva pentru ce is alea 3 pedale de sub volan ?

  • #2
    parerea mea .. uitete intai la scut sa nu`l ai slabit ca si eu am patit la fel se auzea urat din spate si aveam la scut 2 suruburi slabite ... iara acum s-ar putea sa fie si amortizoru ...
    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

    Comment


    • #3
      nu sare de spate?ceva mai rau ca de obicei...incearca sa apesi pe portbagaj...sa te lasi pe el...sa vezi daca se aude ceva
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        re

        am incercat sa apas pe portbagaj...nici un sunet , dar am sa verific scutul , sa vad daca e in regula .. :-?
        Imi explica si mie cineva pentru ce is alea 3 pedale de sub volan ?

        Comment


        • #5
          In primul rand nu se zice telescop ci amortizor, ca sa fie clar pentru toate lumea.
          Zgomotul nu se aude in nici un caz de la amortizor daca nu se aude si cand te apsi pe portbagaj. Se poate sa fie suruburile de la scut slabite, arcul de la portbagaj sau toba sa fie rupta.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Si eu tot spre toba inclin. Misca putin de ea cu mana.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              eu am patit`o cu scutu ... era slabit prea rau .
              Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

              Comment


              • #8
                bai belea neai inebunit cu scutu tau daca omu zice ca se aude din spate...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  sonykel pai da ma omule si mie in spate mi se auzea ... ca am fost la renault si mi-au verificat`o si cei de acolo in mers dar de fapt batea scutu ... nush eu va zic ce stiu )
                  Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                  Comment


                  • #10
                    Din cauza caroseriei zgomotele se aud in alte locuri decat unde se produc. Uneori se aud in stanga zomote produse in dreapta si uneori in spate zgomote produse in fata. Nu stiu explicatia exacta dar este un fenomen intalnit.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #11
                      re

                      intradevar asa e si la mine , cei din dreapta spun ca se aude din stanga , iar de la volan se aude parca ar fi in dreapta.. cred ca dau o fuga la service sa imi ridice masina sa vada ce e pe acolo ..
                      toba am verificat-o si e in regula .
                      Imi explica si mie cineva pentru ce is alea 3 pedale de sub volan ?

                      Comment


                      • #12
                        Nu prea cred ca ar fi ceva in neregula la telescop...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google