Vibratii Bord Plastic Si Incuietori Portiere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vibratii Bord Plastic Si Incuietori Portiere

    Salut!
    Stiti careva un electrician bun in Iasi care sa-mi stranga plasticele de la bord ca sa nu mai vibreze si hodorogeasca? Mai ales cupola de plastic de deasupra ceasurilor de bord...ma exaspereaza!
    De asemenea unde pot gasi teflon sau plastic(negru)...ce o fi ala...unde prinde incuietoarea de la portiera cand o inchizi...ca se uzeaza si dupa aia zdrangane portierele...
    Poate stiti si vre-un mecanic bun in Iasi ca am un zgomot pe partea dreapta la hopuri, damburi, teren denivelat...

    Multumesc.

  • #2
    electriceanu se ocupa cu instalatiile electrice ... nu cu stransul plasticelor

    cuiul de la usa il gasesti la silviu_79 sua la dacia

    se rezolva totul cu insonorizat usile
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      Originally posted by DeLuXe View Post
      electriceanu se ocupa cu instalatiile electrice ... nu cu stransul plasticelor

      cuiul de la usa il gasesti la silviu_79 sua la dacia

      se rezolva totul cu insonorizat usile
      Vreau si eu vre-un kg de cuie pentru usa. La mine s-a uzat in primii 10 000 de km

      Comment


      • #4
        Furtunul e leacul pentru cuiele de la usi. la mine la 15000 zdranganeau usile, am pus furtun in loc de plasticele alea si acum ma apropii de 50000 si tot liniste e.
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • #5
          o poza cu cuiele furtunate ?

          Comment


          • #6
            Eu nu am gasit furtun si am pus niste banda izoler(ceva de genul) si am scapat de zgomote.Astea pe la 15.000 km ca acum am 34.000 si nu se aude nimic. Din cand in cand il mai schimb ca se mai roade.E buna ideea cu furtun o sa caut si eu.
            Numai bine!
            kiss 1.6 mpi

            Comment


            • #7
              de care furtun vorbiti pentru cuiele portierelor? din ala de la gaz???
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #8
                O solutie pentru scurt timp e sa imbraci boltul in banda izolatoare, iar pentru remedierea totala, sa cumperi alt manson de teflon.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Cand ajung acasa fac un tutorial cu inlocuirea bucsilor cu furtun. Sper sa nu fiu asasinat intre timp de producatorii de cuie pentru portiere.
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • #10
                    Daca aveti chef de mesterit am facut niste poze care sper sa va fie de folos.
                    Attached Files
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • #11
                      Fanelutzule, ce fel de furtun trebuie pus, ca vreau sa fac si eu operatia? Ma refer si la grosime, dar mai ales la duritate.
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • #12
                        Nu stiu exact ce dimensiune are furtunul, dar trebuie sa intre fortat pe bucsa, sa se mai intinda un pic. Asta de l-am pus eu l-am gasit prin garaj, e furtun de retur de la Raba. Vezi pe la magazinele cu piese de camioane sau materiale de constructii, din 1m dai la tot cartierul.
                        Daca avem colegi de forum taximetristi, la unele case de marcat rola de hartie are un tub care are fix aceeasi dimensiune cu bucsile din plastic
                        Last edited by Fane; 11 June 2009, 11:08.
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • #13
                          Fain catzelu ... nu iti fura din piese ?

                          Comment


                          • #14
                            Fane_cl multumim esti mare ma inebunea scartiitul

                            NUMAI BINE VA DORESC

                            Comment


                            • #15
                              Am achizitonat Sandero in anul 2008 si numai probleme am avut la o portiera cu incuietaorea. Initial nu mai sarea siguranta cind incercam sa o deschid cu telecomanda. Am fost la garantie, mi-a zis ca am deschis din interior si din exterior in acelasi timp. Lucru care nu s-a intimplat, dar chiar daca se intimpla, nu trebuia sa se strice. Apoi mi-a sarit macaraua, pe aceeasi usa. Am fost la garantie, mi-a zis ca am deschis cu piciorul si am indoit-o. ))) Lucru dovedit imposibil (conf legilor fizicii cunoscute). De citeva zile, imi sare (pe aceeasi usa) siguranta la incuietoare si nu o mai pot deschide din exterior. Mi-am luat inima in dinti si am desfacu-o singurel. AM ramas neplacut surprins sa obsers ca incuietoarea este cam de toata jena. Adica parca e facuta sa sara. Indiferent cum am pus aceas singuranta, o fixes in clema de plastic dar tot exista riscul sa iasa la un momntdat. MA poate sfatui cineva cum sa fac?Poate gresesc undeva? Va rog un sfat practic, exclus sa cumpar sau sa merg in service, pt ca sunt satul sa stau cu orele pe acolo si sa imi spuna ca nu mai stiu ce-am facut.
                              Multumesc anticipat.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google