Zgomot la plecare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot la plecare

    Sunt vedeta. Am mai spus: la plecarea de pe loc mai tarisor nu exagerat se aude un trosnet pe fata. Asa ca m-am dus la service. Dupa ce mi-au suit masina pe elevator si au mai strins niste suruburi(timpiti) m-au programat pentru a doua zi ca sa-mi schimbe bratele pe fata(amandoua nici macar nu si-au dat seama ca-i pe dreapta). Nici nu am ajuns acasa bine cand telefon de la service. Sunt reprogramat pentru joia viitoare ca vine echipa de la Dacia Pitesti. Este un incident nou si vor sa vada despre ce-i vorba. Jaful meu are 3200 de km. Asa ca sunt vedeta, vin domnii de la uzina sa-mi vada spanul.
    Cel mai lent 1,6 8v

  • #2
    Ca sa fac o comparatie, poate nu chiar inspirata. Esti internat, sa te operezi de apendicita. Si doctorul iti spune ca te opereaza saptamana viitoare, cand vin niste doctori din Austria. "Dar stai linistit ca nu e nimic grav!" Mai bucura-te daca poti.

    Asa VIP, mai bine lipsa. Sper sa te rezolve repede. Sau sa-ti dea alta masina. Repede!!!!!!

    Comment


    • #3
      Sper sa ne zici si noua ce au zis/constatat maharii de la Centru.
      Cu toate ca nu cred ca iti vor schimba masina, eu iti tin pumnii.
      Sa auzim de bine.

      Comment


      • #4
        O sa zica ca a fost din cauza exploatarii gresite a masinii si nu o sa schimbe nimic. Asa fac de fiecare data...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          @andrei tu vrei sa ma ai pe constiinta? In 3200 de km ce exploatare trebuia sa aiba ca si masina de scoala daca era si tot nu avea nimic. Cel putin nu-i din planetare cum am crezut eu(am crezut ca s-au dus zimtii si trebuia schimbata planetara). Zenit asa a spus si nevasta-mea dar nu-mi dau una noua sigur.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #6
            Eu iti doresc sa iti schimbe ambele brate, dar la cum ii stiu pe aia de la Pitesti nu prea ai sanse. Vezi cazurile cu volanul de Prestige cojit, armatura scaunului de la sofer si multe altele in care au zis ca a fost piesa curatata/exploatata incorect.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Si adica cum sa nu-mi repare masina? Sau sa ma puna sa platesc? Pai stiti ce le fac: 1 dau la toate ziarele si televiziunile posibile si imposibile.
              2 i-mi iau tot concediul si stau in fata la dealer si cum il vad pe unul ca vrea sa-si ia Logan il conving sa nu.
              3 desi nu cred sa fac mare branza ma duc si la protectia consumatorului.
              4 dau mail-uri la Renault dar mai ales la firmele concurente.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                Rocri...nu cumva ti-au spus ca esti primul cu aceasta problema?...mie mi-au spus in doua cazuri ... cand vin cei de la fabrica iti recomand sa mai vi cu cineva...prieten,frate,cumnat,etc...deoarece vor sari pe tine cei 2 de la fabrica plus 3-4 mecanici si chiar o sa te convinga ca e vina ta...multa bafta...poate mai vorbum duminica la 11.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Ba da sunt primul cica. Il iau pe tata cu mine. Stie cineva actele normative ce reglementeaza garantiile ca sa ma duc documentat.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #10
                    Ia toate actele masinii la tine, inclusiv cartea masinii si carnetul de garantie/cardul de garantie.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Pai eu cand ma duc la ei de fiecare data i-au tot inclusiv manualul de utilizare a masinii.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #12
                        Nu trebuie manualul ci cartea de identitate a masinii.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Ieri mi-au schimbat bratele (pe garantie). Degeaba. Tot face. Luni le-o duc si le-o las pana e gata. Deocamdata nu stiu nici ei ce poate fi. Taica-meu spune ca sunt pinioanele planetare 100%. Masina de 3000 de km.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #14
                            Sigur n-o fi un suport motor rupt sau desfacut? La asta s-au uitat?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Suport motor nu este sigur. Asta o spun chiar si eu. Zgomotul este total diferit. Plus ca la franare nu face nici un zgomot. Si ieri in teste cu alt DACOTEC decat cel ce s-a ocupat primul de masina am realizat ca face mai tare cand este virata mult masina. Eu merg pe mana lu taica-meu ca sunt pinioanele planetare. E posibil si planetarele dar ma indoiesc. Si mai spun o data masina de 3000 de km. Sa nu-ti vina sa-i strangi de gat? Stiti ce mi-a spus ultimul DACOTEC: " Forjeaz-o ca daca se rupe ceva macar stim de la ce este. Asa trebuie mers din aproape in aproape." By the way testele m=au costat si 10 l de benzina.
                              Last edited by Cristi_LCD; 30 November 2007, 12:38.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google