cum se pot desfunda stropitorile de parbriz?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pana nu le dai jos nu merge nici cu mama litei.multumesc daniel,ma chinui de cateva luni bune sa ma lumineze cineva!
    Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
    Andreea Trifu

    Comment


    • #32
      Pai si la intalniri de ce nu a intrebat nimeni? Eu am folosit azi o lita scoasa din panglica de floppy disk. Nu am avut la indemana nici un cablu de acceleratie
      GL-22-TOF

      Comment


      • #33
        La mine a fost infundata stropitoarea odata cu niste flori de tei, ajunse din greseala in vas si acum avea depunere de calcar. Nu imi dau seama de unde, ca folosesc vara doar apa distilata/demineralizata. Nu am pus niciodata apa de la robinet. In rest am folosit solutie de parbriz de iarna.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #34
          domnilor, va rog sa va abtineti. Fara jigniri pe viitor. Va luati "premiu" daca nu terminati. Va rog nu va comportati ca la 15 ani...Mersi de intelegere.
          Last edited by valeriuciprian; 1 May 2009, 08:06.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #35
            @ngrazvan: Prestul unei duze e de 5 euro.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #36
              Multumesc! Nu mi se pare exagerat avand in vedere ca nu se strica foarte des si nici nu se repara foarte usor
              tema, ideea si morala este banii
              banii este fericire restu' tot e amagire

              Comment


              • #37
                Originally posted by valivoda View Post
                Eu mi-am montat stropitori de Passat, acelea care stropesc gen perdea de apa si merg beton.
                De pe ce model de Passat se potrivesc ?
                Sau daca a montat cineva altflel de stropitori (de la alte modele de masini) rog sa dea detalii, eventual poze.
                It's nice to be important but it's more important to be nice!

                Comment


                • #38
                  Si eu as vrea sa vad asa ceva montat pe logan pentru ca la vw sunt montate cumva sub capota
                  tema, ideea si morala este banii
                  banii este fericire restu' tot e amagire

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by gabinicu77 View Post
                    De pe ce model de Passat se potrivesc ?
                    Sau daca a montat cineva altflel de stropitori (de la alte modele de masini) rog sa dea detalii, eventual poze.
                    Nimeni, nimic ?!
                    It's nice to be important but it's more important to be nice!

                    Comment


                    • #40
                      Am auzit ca cele de volvo s40/s60 se potrivesc perfect.
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • #41
                        Bun, si cu ce ajuta asta?
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Pai cred ca numai daca are cineva montate alte neamuri de stropitori putema afla daca ajuta sau nu. Ma refer daca se infunda la fel de des sau se deregleaza fara sa le atingi.
                          Asteptam impresii de la cineva care a facut deja aceasta miscare. Eu, personal, am vreo 2-3 ace (bolduri) in masina infipte in tapiteria de langa parasolar pe care le folosesc destul de des pentru astfel de operatiuni de reglat sau desfundat stropitori.
                          It's nice to be important but it's more important to be nice!

                          Comment


                          • #43
                            La revizie cei de la service le-au desfundat cu aer de la compresor, au scos furtunele si .... Presiune , deci puteti incerca si la o vucanizare acelasi lucru, la mine a mers dar le-a dereglat.

                            Comment


                            • #44
                              Baieti am si eu o problema, deci sprituitoarea mea mergea de minune, pana cand am ramas fara lichid, am stat asa cred ca vreo 3 sapt (greseala mea) ... azi am pus lichid de parbriz, nu mai merge sprituitoarea...

                              Am desfacut de sub capota furtunasul acela, nu ajunge lichidul nici macar acolo la jumate...

                              Ce ar putea fi ?
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Motorasul functioneaza (se aude ca bazaie)?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google