cum naiba schimb numerele fara sa rup suportul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum naiba schimb numerele fara sa rup suportul?

    mi-am luat nr noi si cand sa le schimb am abservat ca suporturile de nr. nu au nicaieri un spatiu pe unde sa le bag....se baga fortat? sunt suporturi de nr de la meridian...luminatimasi pe mine nu vreau sa rup suportul de numere...

  • #2
    au sus sau int-o parte o latura ce se poate declipsa de pe suportul mare. cauti atent si declipsezi (eu am desfacut cu cheia de contact), bagi numarul ca'ntr-un plic si apoi prinzi plasticul ala inapoi la locul lui. sorry daca n-am fost destul clar...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Tragi de banda aia pe care scrie Meridian inspre tine si iese. Bagi numarul de jos in sus si pui plasticul la loc. La fel si in spate.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        la noi in ct suporturile de la dealer au 2 butoane jos le dai inspre interiro si apesi de numar in jos si dupaia bagi o cheie in parta de sus si il scoti catre tine... eu le-am rupt de draci si mi-am cumparat altele cu un sistem de prindere mult mai usor si nici nu mai fac reclama gratuita la dealer... in partea de jos au 2semi ceruri bagi numaru in niste clipsuri de jos in sus si dupaia cu ceva lat si subtire intorc chestile alea de plastic cu cercul in sus si gata...

        sigpic

        Comment


        • #5
          Da, suporturile difera, in CT le stiu, sunt mai proaste decat ce e in Bucuresti, sa nu dea nea' Olteanu' prea multi bani pe ele.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            oki...merci mult...alea din cta le stiam si eu...ca asa am avut la vechea dacie si asa are sia taicamiu la loganu lui....o sa fac cum a zis Andrei...asa credeam si eu da am zis sa nu trag aiure...o intrebare nu strica...oki merci mult de raspunsuri....

            Comment


            • #7
              Originally posted by emil_munteanu
              mi-am luat nr noi si cand sa le schimb am abservat ca suporturile de nr. nu au nicaieri un spatiu pe unde sa le bag....se baga fortat? sunt suporturi de nr de la meridian...luminatimasi pe mine nu vreau sa rup suportul de numere...
              daca inca nu ai rezolvat iti dau si eu o sugestie, curbezi nr ca sa devina mai scurt (stg-dr) si il introduci in suport, il fortezi un pic dupa care il indrepti in suport si el se va lungi si va ramane acolo dupa care il impingi in sus si pe partea de jos a nr sun 2 spatii pt niste doape din plastic de forma dreptunghiulara si le introduci , sunt pt a nu cadea nr.

              Comment


              • #8
                Suportii pt numar nus scumpi cauta din material mai flexibil cele tari sunt fff casabile mai ales la frig(simplu eu am schimbat vreo 4 seturi au crapat din senin acum am gasit din material mai maleabil sa nuti vina sa crezi - in bazar 7 lei setul si am rezolvat

                Comment


                • #9
                  Originally posted by petroman
                  Suportii pt numar nus scumpi cauta din material mai flexibil cele tari sunt fff casabile mai ales la frig(simplu eu am schimbat vreo 4 seturi au crapat din senin acum am gasit din material mai maleabil sa nuti vina sa crezi - in bazar 7 lei setul si am rezolvat
                  doar 7lei setul yo am dat pe ele 140ron de la dealerul de la mine din oras
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by gogoasha69
                    doar 7lei setul yo am dat pe ele 140ron de la dealerul de la mine din oras
                    dealerul sia pus TVA-ul el de unde crezi ca lea luat

                    Comment


                    • #11
                      am rezolvat de atunci merci pentru raspunsuri...

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google