Problema Blocul de Lumini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am dat cu spray de contact din pacate a mea face la fel si dupa.
    E enervant noaptea mai ales , eu nu mai dau pe lunga deloc,ci tin cu mana pe ambele faze
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #47
      pai si asa nu "parlesti" becul (din cate stiu are ambele filamente aprinse in pozitia aia)
      sigpic

      Comment


      • #48
        Nu se arde becul daca functioneaza cu ambele faze, dar caldura produsa de acesta ii poate scurta durata de viata.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #49
          pai nu vroiam sa spun ca se arde instant ci in timp, asa cum ai spus si tu!
          sigpic

          Comment


          • #50
            am un prieten care are aceeasi problema la schimbarea fazei ramane cam o secunda fara lumini. a fost la service dacia , a inloicut blocul cu unul original nou nout cumparat acolo si surpriza... face la fel. cei de la service au zis ca citez "probabil trebuie inlocuit bordul"

            Comment


            • #51
              e destul de clar ca si al doilea bloc avea aceeasi problema , desi probabil o putem clasa la ciclul "asa face toate" si sa n-o mai consideram problema! Te obisnuiesti cu situatia si gata. Apropos: e cineva la care s-a agravat situatia , sau secunda aia de intarziere ramane asa pe veci? Iar chestia aia de o zice Cristi cu tinutul fazei lungi "cu mana" o practic si eu foarte des si in 70k km am schimbat un sigur bec, deci clar nu scurteaza viata becurilor (originale de la dealer)
              Pain brings out the truth in us all...
              ...how much truth can you stand?

              Comment


              • #52
                E relevant cat timp ai circulat cu ambele faze aprinse, nu totalul de km; ceilalti participanti ce "spun", cand le trantesti in ochi lumina produsa de cei 115w ai becului?
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #53
                  destul de des, bat DN1 portiunea predeal-brasov plina de curbe , noaptea, oricum eliberez faza lunga inainte sa ne intalnim doi in curba deci garantat nu deranjez , n-am primit niciodata vre-un flash de protest. E mult mai comod asa , mai rapid de schimbat avand in vedere ca poate schimb de cateva zeci de ori in juma de ora. Pe linie dreapta clar nu se aplica procedura ca bat mult prea sus si deranjeaza
                  Pain brings out the truth in us all...
                  ...how much truth can you stand?

                  Comment


                  • #54
                    pai oricum era mai greu sa ti manena in pozitia aia daca erai in curba
                    eu m.am obisnuit cu blocul meu, insa o sa incerc sa.l schimb poate urmatorul nu va face asa!
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Eu am ramas fara faza lunga.....nu mai stătea aprinsă numai dacă țineam eu de manetă. L-am desfacut și acuma merge faza lungă perfect dar nu mai am faza scurtă deloc. Am cumparat unul nou dar nu e de origine și e un pic altfel construit încat la 2 luni de la cumparare s-au rupt firele de la claxon și nu mai merge. Nu știu cine l-a gândit ca firele de la claxon erau ieșite din maneta blocului sau cum sa ii zic astfel când aprinzi luminile se invârt și firele......normal ca dupa multe faze aprins - stins s-au rupt. Ce aș putea sa-i fac la cel vechi?? Am logan laureate 1,6 (după ce am scris am vazut ca am postat la ambiance) dar blocurile sunt la fel atata doar ca eu am comanda si pt proiectoare

                      Comment


                      • #56
                        Am avut și eu pauza aia intre faze apoi am ramas fara faza lunga (nu mai statea aprinsa numai daca tine-ai maneta cu mâna) Am desfacut blocul de lumini iar acuma sta pe faza lungă dar nu mai am fază scurta deloc. Am cumparat altul ne-original și am ramas fără claxon.........după ce l-am dat jos am observat că firele de la claxon de pe bloc sunt lipite pe maneta iar prin rotirea manetei pt aprins - stins luminile ele se rasucesc si normal că s-au rupt.......cine dracu a gândit așa nu știu dar am dat 88 de lei pe blocul nou si in aproximativ o luna am ramas fara claxon. Pe blocul original nu sunt asa firele dar nu am faza scurta.......la naiba

                        Comment


                        • #57
                          nici la mine nu mai merge claxonul , dar am observat ca doar atunci cand semnalizez stanga sau dreapta ... si apas claxon, in rest merge mai bine , se mai intrerupe din cand in cand .
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #58
                            la mine nu mergea claxonul decat pe flash, daca desfaci blocul o sa.ti dai seama de ce nu mai merce (contact imperfect)
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              la mine se vede clar firele rupte la blocul nou cumparat......daca le ating claxoneaza

                              Comment


                              • #60
                                Asa se intampla la piesele contrafacute. Uneori mai rau te pricopsesti.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google