Problema Volan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Volan?

    Sal, ce ceva timp incoace am observat ca ,daca las volanu liber la viteza mica 30-40 la ora, are un mic joc stanga-dreapta.O fi de la geometria rotilor sau de la vreo bieleta de directie?
    Tinc fest !!

  • #2
    Daca nu sunt denivelari pe drum, ar trebui sa verifici mai intai presiunea in roti...de obicei de aici vine acest joc la viteze mici. Poate eventual sa verifici si unghiul dar daca nu trage nu are rost.

    Comment


    • #3
      Cu siguranta e de la presiune daca nu trage stanga sau dreapta.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        La mine apare o oscilatie in volan la peste 130 km/h , dar foarte putin.Nu trage stanga sau dreapta.

        Comment


        • #5
          ieri am constatat si eu aceeasi problema, la viteza mica tremura usor volanul, lasat liber nu trage masina stinga sau dreapta. am servo la ea, conteaza? mi-a spus un coleg ca avand servo nu poate fii din presiunea rotilor. o sa verific oricum presiunea miine dimineata.
          AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

          Comment


          • #6
            problema asta o au toate loganele..........am observat asta la multe logane..... doar e DACIA.

            stai linistit ca nu e de la presiune.......asa fac toate.....ai observat cum face volalanul pe piatra cubica?asa ca stai linistit ca nu e nimic grav
            Last edited by Myrcea21; 10 December 2009, 20:22. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Buna ziua ,
              Aceasta problema o am si eu si vroiam sa stiu daca cineva a rezolvat aceasta problema ? multumesc

              Comment


              • #8
                Originally posted by garib1973 View Post
                ... la viteza mica tremura usor volanul,...
                Se echilibreaza rotile.

                Comment


                • #9
                  de la roti. jenti ne echilibrate. verifica si starea cauciucurilor.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google