Greierasi Cochilie Volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Greierasi Cochilie Volan

    Salut, sunt posesorul unui Logan ph2 Prestige, noiembrie 2008, 20.00 km. De ieri am sesizat ca se aud greierasi dinspre volan, pana la urma mi-am dat seama ca este cochilia volanului (e reglabil) care a capatat - nu stiu cum - un foarte mic joc care se transforma in vibratii ( greierasi) pe denivelari si gropi. Ce e de facut, se poate strange ceva, pune ceva care sa amortizeze ? E foarte stresant. Multumesc anticipat

  • #2
    cam aceeasi problema am avut-o si eu.am un laureat din 2008 ph2
    la mine se auzea dinspre partea de jos a cochiliei volanului ( cam pe unde e maneta de reglare volan pe inaltime) si am pus o bucatica de cheder intre carcasa si bord, undeva in partea de jos mai ascunsa.si mai incearca sa strangi cele suruburile cu un torx, poate s-au slabit

    Comment


    • #3
      Exact asa e si la mine. Cam pe unde sunt suruburile alea ce trebuiesc stranse ? si cu ce, ca nu am inteles foarte bine...Merci

      Comment


      • #4
        salut

        am facut doua poze.sper sa se inteleaga , sunt facute cu telefonul
        in prima poza cam pe unde e semnul facut , acolo trebuie sa pui un cheder sau poti pune hartie impaturita si sa intre fortat acolo.iar in poza 2 in gaurile acelea se gasesc 2 suruburi pe care le poti verifica cu un torx de 20.
        la mine nu se mai aude nimic
        Attached Files
        Last edited by petrutzmarian; 25 January 2010, 12:53.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google