Mers Inapoi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mers Inapoi

    am si eu probleme cu lampa de mers inapoi adica de vreo luna nu se mai aprinde
    inainte cand dadeam inapoi ba se aprindea ba se stingea, acu nu se mai aprinde deloc
    Last edited by Cristi_Xp; 22 January 2010, 02:21.


  • #2
    Sonda de mers inapoi e defecta si trebuie inlocuita si una de origine costa aproximativ 140 lei, dar problema e ca cel mai bine de duci la un service pentru inlocuire ca este dispusa jos si trebuie sa te misti repede in momentul in care o schimbi ca pierzi uleiul din cutie.
    sigpic

    Comment


    • #3
      ma gandeam sa o schimb io k mam documentat pe forum
      dar sa umblu la mufe intai sa vad ce e acolo

      Comment


      • #4
        Eu am fost la dacia, si era 2,5 mil + 300 manopera. Noroc ca mai aveam masina in garantie, si nu am platit nimic.

        Comment


        • #5
          Intrebare:
          Ce rol are sonda aia mai exact de costa asa de mult,doar sa se aprinda becul ?
          Daca o lasi asa ce se poate intampla?

          Comment


          • #6
            nu iti aprinde becul si sa nu curga ulei daca o scoti...destul de logic...nu ?
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Laur2009, verifica intai becul sa fie bun, si dupaia cumpara sonda de la vre-un magazin auto, e ieftina. Cu putina munca si o cheie inelara de 24 parca o poti schimba si tu usor. Cauta pe forum ca sunt explicatii si poze. Daca mai ai garantie scapi de stres.

              Comment


              • #8
                Eu am un an si ceva de cand circul fara lumina de mers inapoi...nu m-a oprit nici un politist pentru asta, iar cand dai inapoi trebuie sa fii ceva mai atent, eu aprind becul de ceata de pe spate si se vede destul de bine.
                Toate bune !
                Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

                Comment


                • #9
                  Originally posted by mikebike72 View Post
                  Laur2009, verifica intai becul sa fie bun, si dupaia cumpara sonda de la vre-un magazin auto, e ieftina. Cu putina munca si o cheie inelara de 24 parca o poti schimba si tu usor. Cauta pe forum ca sunt explicatii si poze. Daca mai ai garantie scapi de stres.
                  mai am garantie la masina si cred k dau o tura pe la reprezentanta cat de curand

                  Comment


                  • #10
                    Pai daca mai ai garantie de ce te-ai gandit sa dai bani pe sonda plus sa muncesti sa o schimbi cand o poti rezolva gratis si fara munca?
                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google