Martor usi deschise

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martor usi deschise

    sal all am si eu o problema cu loganul, cand merg cu el de ex prin denivelari ceva gropi s.a. imi clipseste senzorul de portiere deschise(eu neavand nici o usa deschisa) stie cineva ce ii pot face plz?
    laureate 1.5l, albastru marin

  • #2
    si sigur ai usile bine inchise poate e vreun buton cu probleme contact imperfect ceva

    sigpic

    Comment


    • #3
      am luat la rand toate usile le-am trantit de mama focului pe toate si ala tot clipeste
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • #4
        E posibil sa fi intrat apa sau a condensat unul din intrerupatoarele de la usi si in momentul in care masina trebideaza apa (condensul) din el inchide/deschide circuitul de semnalizare usi deschise. Cred ca ai putea sa desfaci intrerupatoarele si sa pui niste vaselina pe contacte si se va rezolva.

        Comment


        • #5
          Cred ca la una din usi sta mai departata fata de buton si in timp ce masina se misca, usa joaca si ea ,ma gandesc sa nu cumva sa nu faca contact in momentul ala.
          Verifica care usa poate fi si poti sa lipesti o bulina cu adeziv pe usa ca sa fie mai aproape de buton si sa poate sa faca contac ,asta este o presupunere .
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • #6
            aha multumesc all pt sfaturi
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • #7
              ori firul din spatele senzorului nu este prins bine (contact inperfect)

              Comment


              • #8
                Eu aleg varianta lui Petroman.
                , sunt cu ochii pe voi !
                :thumbsup:

                Comment


                • #9
                  Pana acum doar Sp!ke a banuit ceva, dar nu in totalitate corect.
                  Problema este masa data de apa infiltrata in contactor!
                  Remediu...incercare de etansare contactor portiere.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    am si eu o mica problema de natura asta. Am luat cine stie cand pe cineva in spate care nu a stiut sa se urce/coboare dintr-o masina si mi-a rupt cauciucul de la senzor. Si cateodata cand mai iau pe unii oameni in spate care nu stiu sa se urce/coboare imi lovesc cu piciorul senzorul si se deregleaza. Am impresia ca este si o clema de prindere mai slabita fiindca trebuie sa rotesc de el mai mult pana ii gasesc iar o pozitie in care sa nu-mi mai face probleme. Am vazut ca si cel de la cealalata usa din spate are cauciul cam deformat. Aveti idee cam cat ar costa un senzor. Daca vine cu tot cu cauciuc sau daca se gasesc separat? Am intrebat la reprezentanta din Craiova dar au ridicat din umeri.

                    Comment


                    • #11
                      Pentru usile spate:
                      6001548677 - Bolt usa - 10 euro

                      Este tot mecanismul, si fierul si cauciucul.
                      Pretul este pe bucata, daca vrei la ambele usi trebuie sa iei 2 bucati.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        vedeti ca si butonul portbagajului e legat la acelasi led...sau? nu mai tin minte, dar parca atunci cand am mers cu portbagaju deschis mi-era ledul respectiv aprins...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by andrei View Post
                          Pentru usile spate:
                          6001548677 - Bolt usa - 10 euro

                          Este tot mecanismul, si fierul si cauciucul.
                          Pretul este pe bucata, daca vrei la ambele usi trebuie sa iei 2 bucati.
                          nu da banii aiurea . azi dimineata am luat si eu acelasi senzor din AUTOVIT SI AM DAI 10RON DUPA ACEEA AM GASIT SI CU 8RON DAR IL LUASEM . ESTE IDENTIC CU CEL CARE IL AVEAM PE MASINA.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by csebalyn View Post
                            vedeti ca si butonul portbagajului e legat la acelasi led..
                            Da, asa e, dar noi nu vorbeam acum de asta.

                            Originally posted by dukone View Post
                            nu da banii aiurea . azi dimineata am luat si eu acelasi senzor din AUTOVIT SI AM DAI 10RON
                            Si crezi ca vine omul din Craiova pana in Bucuresti sa-l ia? Eu ma indoiesc...
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Andrei Nu Crezi Ca Si La Craiova Sunt Magazine Gen Vitan Eu Cred Ca Da Deci Eu Zic Sa Mai Caute Decat Sa Dea Banii Aiurea.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google