Parere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parere

    Am nevoie de o parere din partea voastra .. am facut revizia de 60.000 si spre surprinderea mea am fost anuntat ca trebe sa scimb baia de ulei ...motivul este urmatorul .. reprezentanta arad care mia facut penultima revizia mia distrus filetul de la baie si mia pus busonul cu silicon! cei de la sibiu nu au reusit si nu au vrut sa faca la fel asa ca cu o masina in garantie si full casco am platit din buzunar 8 mil si ceva o noua baie de ulei plus manopera ... Vi se pare normal asa ceva ? Cum ati proceda in locu meu ?
    Degeaba gandesti daca esti prost!

  • #2
    Da mi se pare normal ,doar esti in romania ,eu as fi anuntat televiziunea si as fi dat si la ziar ,cineva trebuie sa opreasca bataia asta de joc , sa plateasca cel care a umblat la ea ,te duci la ei la service si vezi cine a lucrat la masina ta ca ei trebuie sa aibe in baza de date
    "cromul este placerea mea"
    "cui nu-i place , valea"

    Comment


    • #3
      Nu stiu daca are legatura cu casco,dar daca ai cum sa dovedesti ca cei de la Arad au gresit,scutura-i bine.Nu trebuie sa platim noi pentru incompetenta lor.TUPEU SI PERSEVERENTA.MULT SUCCES !!!
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #4
        mda , nimik nu mai mira pe nimeni in romania totul e posibil .. mi sa spus ca am garantie pe masina nu pe manopera .. manopera e in garantia la servisu respectiv .. cei de la opc au zis sa fac reclamatie ... da nici asta nu ma incanta chiar asa .. mie mi se pare absurd sa platesti tu cand masina este in garantie ... daca stiam dinainte iti dai seama ca o bagam in bordura in fata servisului si o faceam pe casco
        Degeaba gandesti daca esti prost!

        Comment


        • #5
          Televiziunea tata asta este ,si incearca la ziarul libertatea ,astia de abia asteapta ,dar nu ma mai mira daca nu s-a bagat nici astia de la opc care ai pretentii la ei ,am impresia ca sunt mana in mana sau le este frica sa se bage cu firme mai mari
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • #6
            singura solutie ca sa nu schimbi baia de ulei ar fi sa faca alt filet mai mare un pic si un nou buson facut pe strung.
            oricum sunt niste incompetenti unii din service-uri m-am convins si eu de asta.
            Captain of the black pearl

            Comment


            • #7
              Tati ce faci dormi ,si-a luat o alta baie noua
              "cromul este placerea mea"
              "cui nu-i place , valea"

              Comment


              • #8
                scuze , am citit printre randuri. my mistake
                Captain of the black pearl

                Comment


                • #9
                  No problem fratelo
                  "cromul este placerea mea"
                  "cui nu-i place , valea"

                  Comment


                  • #10
                    eu cred ca si daca te duceai la cei care au stricat baia ziceau nu domne au stricat-o ceilalti , s-au poate au stricat-o acum astia , ai stat langa ei cand au dat busonu jos?
                    sau ai aflat la sfarsitu revizier?

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      need4speed la ce service din arad ti`ai facut revizia ?? Si legat de problema ta si eu sunt de aceeasi parere cu brutusanf si mai poti suna si la vocea clientului de la pitesti desi si acolo poti da de oameni care or sa iti dea niste raspunsuri tampire (e perfect normal, traim in romania) Oricum iti urez multa bafta si sper sa iti recuperezi banii cumva.

                      Comment


                      • #12
                        Prima data suni la Vocea Clientului. Vezi ce iti zic si daca nu rezolvi nimic, mergi la service si ii pui sa-ti dea in scris ca masina era conforma cand a intrat in service-ul lor. Cu foaia aia te duci la OPC si ei o sa analizeze situatia.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          dar trebuie sa fii convins ca nu tai umblat si altcineva intre timp inainte de a ajunge in service(nu ai mai schimbat uleiul si in particular?) - trebuie sa dovedesti ca cei de la service tiau stricato (sa stai linga ia in service )

                          Comment


                          • #14
                            Asta e motivul pentru care eu fac service-ul decat intr-un singur loc. Chiar m-am gandit inainte ca daca apare ceva sa pot sa le dau cu hartiile peste nas. Si peste astea ma duc la acelasi mecanic, de fiecare data si stau langa el si totul e ok. Asta implica bineinteles si "spaga" de riguare. Dar consider ca 20-30 de ron nu e o suma asa mare si macar stii ca se ocupa cum trebuie de masina ta. Deci cam asa e sistemul in Romania, pe care daca nu il respecti ajungi in situatii de genul asta.
                            Ce e de facut in situatia ta? Cum a zis si Brutusanf, Libertatea, Pro Tv-ul si altele pentru ca daca o iei pe cale legala, cu declaratii si plangeri nu ajungi nicaieri.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #15
                              OTV-ul si Lazarus si ai rezolvat
                              __________________________________
                              Elooooooooooooooodiaaaaaaaaaaaaaa vorbesteeeeeeeee

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google