Ce Se Intimpla Daca Montezi Distributia Cu 1 Dinte Decalata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by dr_mke View Post
    Recomand
    Sa inteleg ca ai renuntat la cutia aceea de atenuare zgomot admisie? Care-i avantajul?
    Last edited by IancuMIC; 28 January 2012, 13:22.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #47
      nu a renuntat. nu vezi ca schimba distributia si a bagat acolo chestia aia care imobilizeaza axele

      fara acel rezonator trage mai prost pe ture joase si la fel pe ture mari

      Comment


      • #48
        intrebare ?

        la 16v cand se schimba pompa de apa se da neaparat cureaua de distributie jos ?

        trebuie imobilizate camele in cazul in care se da cureaua jos ?

        imobilizarea se face cu instrumentul de mai jos corect ?
        Attached Files

        Comment


        • #49
          Buna,eu nu am mai intrat de ceva vreme pe aici dar ca deobicei nu intru decat cand am cate o mica problema.De data asta este vorba de distributie...nu prea ma pricep,adica mai deloc iar daca postez gresit sau nu ma exprim cum trebuie imi cer scuzele de riguare.Am un logan 1.6 mpi si din cate am auzit si inteles la modelul care il am eu nu se face distributie caci este ...pe lant...nu stiu ce inseamna asta ,dar daca este cineva care ma poate lamurii l-as ruga din suflet sa-mi raspunda.Multumesc pentru timpul acordat.

          Comment


          • #50
            distributia la motorul tau tot pe curea este, nu pe lant cum te-au mintit alti.

            deci trebuie schimbata cureaua de distributie, rola intinzatoare si eventual, daca se necesita, pompa de apa

            cati km ai cu masina?
            Nu intotdeauna ce este frumos este si adevarat, dar nici ce este adevarat nu este intotdeauna frumos.

            Comment


            • #51
              @alessandro: intr-adevar ala e aparatul de blocare a axelor cu came.
              Atentie ca trebuie sa cumperi cele doua semeringuri de acolo(sunt niste capacele care etanseaza pe chiulasa si se distrug cand le scoti ca sa blochezi axele cu came).

              Comment


              • #52
                Nu există Logan cu distribuție pe lanț. Cine te-a mințit sigur a râs de tine. Distribuția se schimbă în întregime. La a doua distribuție schimbată e bine să schimbi și pompa de apă.În avatar văd că-i nouă. Nu-ți bate joc de ea, schimbă tot kitul cu unul original (cca 200Lei),la mecanic serios.
                Cine sapă groapa altuia şi sare înainte de-a zice "HOP", la nevoie se cunoaşte

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google