dimensiune borcan lichid parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dimensiune borcan lichid parbriz

    Baieti, am o mare rugaminte.. Ce cantitate de lichid de spalat parbrizul intra intr-un borcan de Logan. M-am contrazis cu un amic care are un Volvo..Spunea ca la Volvo intra putin peste 2 litri. Eu in logan am pus 2 litri jumate si mai intra, plus ca mai aveam ceva lichid.

  • #2
    3.5L la Logan, nu stiu la Volvo.

    Comment


    • #3
      la mine intra pana se umple - fara spuma - 3,5

      Comment


      • #4
        Multumesc..Am avut dreptate cand am spus ca intra peste 3 litri.

        Comment


        • #5
          Originally posted by bluee View Post
          Multumesc..Am avut dreptate cand am spus ca intra peste 3 litri.
          Dap, 3,5 litrii. Inca o intrebare, este mai bun lichidul de parbriz cu teflon? Mi s-a parut extrem de ciudat cand am auzit de asa ceva
          Logan Ambition 1.6 8V

          Comment


          • #6
            parca s-a mai vb de asta cu teflon pe undeva, dar nici sa ma bati nu mai tin minte...oricum, am mai zis si acu cateva luni, io nu cred ca e char teflon chestia aia si chiar daca ar fi, nu stiu ce solutie de dizolvat teflonul au gasit baietii si nu ataca si vopseaua sau nu infunda diuzele pulverizatoare. apropo, daca folosesc lichid cu teflon mi se ingroasa stergatoarele, nu ? ca doar se depune plastic pe plastic...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Si eu m-am ''speriat'' cat intra: peste 3 litri. Treaba e ca ''cloncane'' cand e plin rezerv. de apa, pana nu golesti un litru se aude in masina cand mergi pe drum rau ''cloc..cloc ..cloc''.
              PS: da , e bun cu teflon dar e cam scump (cam 13 lei 2 litri). Unii spun ca cica se intinde ca uleiu si lasa dare, mie mi-a placut f mult (si nu mai scartzaiau asa stergatoarele, dar e scump...)

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google