Scurt-circuit Frana

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scurt-circuit Frana

    Am observat ca aceasta problema poate fi des intalnita. La franare, lampa stop dreapta are un scurt si se aprinde si semnalizatorul la o intensitate mai scazuta.
    Sau la franare, se aprinde semnalizatorul si semnalizeaza cu becul frana.
    Sau becurile stop se aprind dupa ce masina s-a oprit complet.
    Am sesizat problemele la Dacia si am primit un raspuns sec: "Nu ecxista asemenea defectiuni!"
    Fiind "afectiuni" pe care nu le poti sesiza din postura de sofer, poate nici nu stiti ca aveti si asa ceva. Verificati si spuneti, daca vreti ca un sondaj, ce ati descoperit.

  • #2
    Sa mai discutat... scoti mufa cureti contacti cu wd40 si o montezi la loc

    PS. se poate inchide

    Comment


    • #3
      bine, bine, dar...

      Ok, asta e solutia de a remedia problema. Curiozitatea se referea mai mult la cauze. De ce apare aceasta problema si la masinile noi? Unde e imperfectiunea si de ce nu o sesizeaza nimeni? Nemultumirea vine de la faptul ca nu ni se pare normal ca la o masina de 13000 de euro sa ai probleme de acest gen in primele luni de la achizitie. Sper sa intelegeti care a fost ideea, in fond si la urma urmei.
      Sincer sa spun, eram mai incantat de modelul 1310 din 1983, pe care l-am avut in familie timp de 25 de ani.
      La cate probleme dezvaluie "loganistii", se cam pierde ideea ca avem de-a face cu o masina gandita, elaborata, echilibrata, sigura, fiabila...

      Comment


      • #4
        ia o masina noua de 22000 de euro si vezi ca dupa un an face la fel. nici aia n-o fi gandita, elaborata...din cauza condensului si a prafului, se face un scurt intre contactele triplei spate. de acolo se trage defectiunea. si totusi, dupca cum au zis sialtii, e al 99-lea thread pe tema asta, asa ca inchidem.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google