Troncanit In Viraje La Stanga !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal

    aceiasi problema o am si eu cand virez stanga pe loc ,sau cand plec dupa loc usor pocneste ceva pe partea dreapta in fata la roata nu stiu axact unde se aude zgomotul ori la roata ,ori in caseta de directie ,mentioneza ca nu am joc in absolut nimic am schimbat tot pe fata :capete de bara,bielete directie ,bucsi bara stabilizatoare,flanse amortizor complet bascule complet ,bascula antirasturnare ,au fost schimbate acum 1 an si ceva nu mai sti exac ,ma zapacit de cap ,exclud planetarele pt ca nu bat in viraj strans deloc oricum as intra tare sau icet ,eu ma gandeam sa nu fie de la etrier ca placutele mai au mai puti de jumate .dac nu ar avea de ce sa faca etrierul in viraj si la plecare de pe loc si nu la franare !

    am venit cu vesti bune .dupa 2 saptamani de chinuri si de schimbat piese ,am reusit sa gasesc buba singur fara ajutorul celor de la service noroc ca mai ma pricep si io cat de cat : dar va las sa spuneti si voi o parere de la ce credeti ca era si unde era buba nenorocita de pocnea cand viram stanga (pocnea pe partea dreapta) ??? ast raspunsul !cei care nu se pricep i-i rog sa tina parerea pentru ei

    am rezolvat pe draq ca tot asa se aude am zis ca am rezolvat si nu am facut nimic ,astept sa vad de la ce spuneti si voi de la ce ar fi
    Last edited by Iancu Claudiu; 19 March 2013, 22:46. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ce bascula sa cumpar sa tina mai mult?

      Comment


      • sal

        TRW am lut io acum 2 ani si nu am nici o problema cu ele fi atent sa aibe rombul ala de la renault pe bucsile alea din cauciuc si sa scrie pe burduf TRW si pe pivot

        Comment


        • Originally posted by danyel View Post
          Ce bascula sa cumpar sa tina mai mult?
          Lemforder.

          Comment


          • Multam colegi...am sa va urmez sfatul...recomanda cineva inlocuirea doar a pivotului?Am auzit si eu variante!

            Comment


            • sal

              e mai bine sa schimbi bascula cu tot cu bucsi ,nu doar pivotul asa se recomanda sau schimba si bucsile si e ok

              Comment


              • Am si eu o nelamurire...Am fost si la reprezentanta si nu am rezolvat mare branza...Atunci cand reduc prin frana de motor apare o vibratie foarte urata , ca si cum ar fi o bataie fier pe fier..si la schimbatul treptelor lafel dar cu o intensitate mai mica....A mai patit cineva asta ?....

                Comment


                • sal

                  verifica bieleta antirasturnare de sub masina sigur e dusa daca nu ai mai schimbato pana acum

                  o am io de vanzare daca vrei este toata din metal o dau cu 50 lei io am dat 100 pe ea e noua am cumparato degaba ca a mea era buna
                  Last edited by Iancu Claudiu; 30 March 2013, 22:19. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Am aceiasi parere.Bieleta antirasturnare....asta a fost la mine

                    Comment


                    • a inceput si la mine sa troncane pe stanga fata, cand virez si cand dau in gropi, troncanitul nu se aude mereu, cateodata dau intentionat in gropi sa incerc sa imi dau seama ce ar fi, doar ca atunci cand vreau nu se mai aude nimic, la denivelarile "naturale" ale asfaltului si la limitatoare de viteza nu se aude nimic, am cumparat bilete de directie si capete de bara sa le schimb pe amandoua, daca nu cumva nu dispare troncanitul ala sa fie suportii de la amortizor ?
                      Logan by Renault Pure Blood
                      Nothing beats Low Cost

                      Comment


                      • Cap de bara sau pivot...cele mai intalnite "troncaneli''

                        Comment


                        • suportul de la amortizor a fost de vina pana la urma la mine
                          Logan by Renault Pure Blood
                          Nothing beats Low Cost

                          Comment


                          • Imi troncane pe partea stanga, in viraje, atunci cand drumul este denivelat. Cred ca este flansa de la amortizor.
                            Sa schimb si rulmentul, sau doar flansa? Daca se defecteaza rulmenul, care sunt simptomele?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • cred ca ai defect capul de bara...

                              Comment


                              • Dupa ce ti-ai dat seama?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google