Desprindere Contact Dezaburitor Luneta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Desprindere Contact Dezaburitor Luneta

    De curand am observat desprinderea din sticla, a unui contact de la dezaburitorul lunetei. Se poate remedia fara sa schimb luneta?

  • #2
    Cu un pistol de lipit, cred ca poti rezolva problema.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #3
      Nu merge.Eu am intrebat la service si mi-au spus ca nu au cu ce sa-l lipeasca.Poti incerca cu pistol cu aer cald(cred ca asa se numeste) dar exista riscul sa spargi luneta.Cu pistolul de lipit nu merge,am incercat.Cineva mi-a spus ca exista o solutie gen superglue care rezista la temperatura aia si face si contact bun,dar n-am gasit inca nimic de gen.
      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

      Comment


      • #4
        aceeasi problema am si eu de 1 an si n-am reusit sa o rezolv...
        Masinile au devenit ca niste accesorii de imbracaminte, fara de care te simti nesigur, dezgolit si incomplet.
        ID: cipry263

        Comment


        • #5
          Zona sensibila

          Originally posted by cipry263 View Post
          aceeasi problema am si eu de 1 an si n-am reusit sa o rezolv...
          Am patit-o si eu cu dezaburire luneta.Am gasit si solutie sa refac contactul si am si lipit firul pe geam numai ca dimineata cand sa plec la serviciu nu am apucat sa merg cat o statie de autobuz cu Loganul ca luneta s-a facut praf asa ca a trebuit sa o schimb.
          Acum am luneta noua si dezaburire;))Devenise obsesie ca nu am dezaburire si asta m-a costat luneta noua.

          Comment


          • #6
            Salut! Exista o solutie speciala de lipit si refacut traseele liniilor intrerupte de la dezaburizator sau alte trasee electrice.Este produsa de cei de la Bison, dar nu mai stiu cum se cheama, parca Bison Electro.E intr-o sticluta mica,mica si costa vre-o 70 RON.Da-i o cautare pe Google "putza Bison"si sigur dai de ea.

            Comment


            • #7
              Am rezolvat-o! Cu un smirghel fin am curatat locul, cu un ciocan de lipit de 25 w(ar fi fost mai bun unul mai puternic), putina pasta decapanta si fludor am cositorit locul si papucul deslipit, cu o surubelnita am tinut papucul apasat pe locul de lipit, iar cu ciocanul de lipit am facut restul... . Simplu, nu?

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google