led bricheta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Tu nu , dar exista si masochisti dastia care o fac... eu unu am de gand sa-mi pun led poate chiar 2...
    apropo cat e o bricheta? Ca in consola de sandero dau bine doua...
    Last edited by SoNyKeL; 27 July 2008, 23:46.

    sigpic

    Comment


    • #32
      5 euro costa o bricheta.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        mi-i s-a ars si mie becul ala din bricheta ar putea fi de la siguranta? nu am verificat nici o siguranta dar bricheta merge casetofonul merge
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #34
          La mine nu a mai mers becul si dupa o luna sa stricat si bricheta in timp ce dadeam cu aspiratorul sa oprit si de atunci nu mai merge.Am desfacut azi am scos mufa am suflat am demontat bricheta am pus-o la loc....tot nimic.La siguranta n-am umblat,pentru ca Mp3-ul functioneaza.Mai are cineva vreo idee?

          Comment


          • #35
            @alexgame: un bec de bricheta iti dau eu daca vrei, ca am in plus ramas.... si vedem si de ce nu mai merge bricheta.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #36
              Ok.maine incerc sa pun bricheta de la un alt logan sa vad care e treaba.daca merge cu alta ma duc si imi iau alta bricheta.

              Comment


              • #37
                Citeam la inceputul topicului ca nu se poate schimba becul de la bricheta...ci doar bricheta cu totul...hmmm.
                Attached Files
                Last edited by valeriuciprian; 13 February 2010, 08:34.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  ce bec este ? este la fel ca cel de la pozitie pe fata sau mai mic ?????
                  http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=18685

                  Comment


                  • #39
                    Ca forma este ca cel de plafoniera dar este mai mic...mult mai mic.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      dar ca idee merg puse si becuri cu leg gen cele de la pozitie dar daca se gasesc la dimensiunea aia ?? sau se monteaza alfel ledul ?
                      http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=18685

                      Comment


                      • #41
                        Becul de pozitie este ca forma ca cel de mai jos...cel de la bricheta l-ai vazut mai sus si este mult mai mic (,) ca dimensiuni ca cel de pozitie iar montajul este la fel (respectand scara de proportie)...Tu vrei sa montezi led in locul acelui bec?Ca nu inteleg.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          nu neaparat, dar am auzit pe mai multa lumea de faza asta cu led in locul becului la bricheta si daia intrebam, orcum mersi pentru informati
                          http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=18685

                          Comment


                          • #43
                            becul se schimba foarte usor daca te pricepi un pic.am schimbat la doua masini.dar daca nu te pricepi " e mai usor " sa mergi la garantie sa te milogesti de mecanici.

                            Comment


                            • #44
                              ?

                              Originally posted by valeriuciprian View Post
                              Citeam la inceputul topicului ca nu se poate schimba becul de la bricheta...ci doar bricheta cu totul...hmmm.
                              Salve...

                              Intreb si eu poate poate aflu ce ma intereseaza....in pozitia aia sunt clemele becului cand acesta e bagat in corpul brichetei?

                              De ce intreb? Am scos bricheta cand am pus prelungirea de bord....Cu siguranta stiti ca pentru a scoate bricheta trebuie sa scoti becul....De scos l-am scos da la re-montaj mi-a dat cu virgula in sensul ca nu prea sunt sigur unde pica lamelele alea pe corpul brichetei...de aia intreb....

                              Numai bine.

                              Vorba multa, saracia omului

                              Comment


                              • #45
                                Da...asa sunt clemele suportului becului.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google