Martor Luminos La Antidemaraj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martor Luminos La Antidemaraj

    S-a stins becul intermitent de la antidemaraj.
    Bateria este incarcata, pentru ca LED-ul verde este aprins, am curent la lumini, casetofon, claxon, etc dar nu mai functioneaza inchiderea centralizata de la telecomanda.
    Daca-i dau cheie, demarorul invarte motorul si atat.
    Am verificat sigurantele din habitaclu si cele din cutia trapezoidala de la motor de linga aripa din stanga si nu sunt arse.

    Stie cineva ce se poate face?

  • #2
    semnalizarile merg ?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      vino cu ea la galati

      Comment


      • #4
        Probabil UCH-ul nu se mai alimenteaza sau e defect.
        ECUFix
        Please don't visit my homepage!

        Comment


        • #5
          Nu, semnalizarea nu merge.
          S-ar parea ca i-am dat de cap.
          Un meserias de la service a pus UCH-ul de la altamasina si LED-ul clipeste normal asa ca a tras concluzia ca UCH-ul meu trebuie verificat sau inlocuit.
          Ramane de vazut astazi.

          Revin cu problema mea.
          Meseriasul incearca s-o repare si s-ar putea sa nu reuseasca.
          Credeti ca e posibil ca defectul sa fie generat de altceva si sa apara si mai tarziu la noua piesa sau piesa a fost proasta din fabricatie?
          Pana la urma am iesit din garantie abia pe 16 mai, nu am decat 15000 km.la bord si nu am depasit vreodata, cred, 3300 ture/min.
          Last edited by ovidiu6767; 23 August 2010, 10:57. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Vreo alarma montata dubios pe masina, alte improvizatii electrice?
            Pain brings out the truth in us all...
            ...how much truth can you stand?

            Comment


            • #7
              normal si semnalizarea este pe uch , de aia te-am intrebat . Era posibil sa fie siguranta de la UCH pocnita, am patit si eu ceva de genul odata ,dar daca zici ca s-a incercat cu alt UCH inseamna ca UCHul e mort .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                Probabil UCH-ul tau e ars.
                Sa nu fi ajuns apa la el.
                ECUFix
                Please don't visit my homepage!

                Comment


                • #9
                  Nu am nici un fel de improvizatii. Am doar un casetofon montat pe masina, pe care de fapt l-a montat reprezentanta chiar in perioada de garantie. Si casetofonul merge.
                  Apa nu cred sa fie pentru ca e etansa masina.
                  E posibil sa se infiltreze de undeva?!
                  In alta ordine de idei, cei de la reprezentanta cer cam multi bani pe o piesa noua.
                  Stiti cumva un pret pentru un UCH nou, cu garantie in jur de 1000 roni?

                  zlate58 zice sa vin la Galati. OK, unde? De exemplu, maine merg la Nalba sa dau un acont pentru un UCH nou.
                  Last edited by ovidiu6767; 23 August 2010, 17:28. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    vezi la astia care vand piese prin pitesti .
                    La un moment dat se vindeau uchuri si cu 100 lei
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      zlate58 zice sa vin la Galati. OK, vino la IATSA GALATI

                      Comment


                      • #12
                        Nu da 1000 lei pe unul nou, nu are rost.
                        Iesi mult mai ieftin cu unul SH.
                        ECUFix
                        Please don't visit my homepage!

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google