Țevi încinse Lângă Accelerație

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Țevi încinse Lângă Accelerație

    Salut
    Am observat această „problemă” atât la loganul PH1 dci al tatălui meu cât și la benzinarul meu. Lângă pedala de accelerație sunt niște țevi care se încing destul de tare în timpul mersului. Inițial am crezut că sunt de la A.C. dar acestea se încing și la mersul cu AC oprit. Deoarece pare să fie o problemă comună (am văzut discuții pe tema asta și pe alt forum) bănuiesc că nu se poate înlătura cauza, așa că vă întreb: Ce pot face să nu mă mai frigă acele țevi? Aș pune o bucată de pâslă acolo dar mi-e să nu fie necesară o oarecare ventilație...
    Attached Files

  • #2
    e absolut normal.nu e nici o problema.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      loganul nu are robineti la radiatorul de incalzire din aeroterma , antigelul cald circula nestingherit avand circuitul permanent cu instalatia de racire a motorului. Practic la actionare comanda cald - rece se misca doar o clapeta de dirijare aer. E normal ca tevile sa fie calde si sa se mai incalzeasca diverse componente prin zona aerotermei .
      Pain brings out the truth in us all...
      ...how much truth can you stand?

      Comment


      • #4
        absolut normal. dar creeaza disconfort.

        sunt tevile cu antigel pentru radiatorul care da aer cald in halitaclu.

        merge facuta o tziganeala sa fie oprit de tot. chiar la asa ceva ma gandeam zilele astea.
        o tzeava in forma de U cu coliere

        Comment


        • #5
          exact asa este.nu numai la dacie e asa.am vazut la o gasaca de masini de astea ieftine ca au adoptata aceeasi metoda .
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            va recomand burete dinala de izolat tevile, arata si frumos chear daca nu se vede si e usor de pus. pe mine ma incurca asa ca nu le izolez.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ok... dacă tai o bucată de pâslă să intre acolo e ok, sau poate să dăuneze cumva?

              M-am obișnuit să conduc cu călcâiul sub frână, deci când sunt cu piciorul cu accelerație mi se duce piciorul spre țevile alea... de vreo două ori mi s-a încins pantoful în timpul condusului.

              Mă gândeam și la niște manșoane pe țevi dar mai rămâne partea de metal de acoperit...

              Comment


              • #8
                Salut.
                Eu am pus de la dacia veche o pisla din aceea cu musama sau ce material e ala negru
                Numai bine.
                ps:zilele astea am pus-o mai exact cam pe la sfirsitul lui august
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google