Volan stramb,directie neafectata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Salutare!Nu stiu daca e ok postand aici dar incerc.Acum un am am avut un accident,lovit fiind in spate dupa care am fost proiectat in masina din fata.La partea din fata mi s-a schimbat cadrul motor si de aici cred ca am toate problemele la directie si anume:am un zgomot ciudat metalic,mai mult un suierat in partea dreapta(asemanator cu rulment defect) de la 80 km/h in sus si ce e mai grav,desi directia e perfecta si verificata in mai multe unitati(nu iau gropi si feresc absolut orice pe drum) cum iau mana de pe volan,ma duc in balarii in 10 metri tot in dreapta.Stiu ca toate drumurile au o inclinatie specifica si am incercat mergand pe centru si contrasens(doar aici s-a mentinut in linie dreapta o vreme),degeaba.Cei de la service-ul Simpotrans se uita la mine crucis si spun ca nu se poate asa ceva,ca e imposibil(ce oi fi cautand la ratatii aia,nu stiu.Cand am dus masina dupa accident la ei s-o repare,erau singurii care nu aveu bile negre ca service)Deci,daca puteti formula o parere ar fi ok si va multumesc pentru ajutor.

    Comment


    • #32
      Sa inteleg ca au fost verificate unghiurile la rotile fata intr-un service autorizat?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Da.Una din verificari la autosoft si una la simpotrans.In ultimile doua zile am facut 1400km(borsec si constanta) si chiar ma durea mana stanga.

        Comment


        • #34
          Dale masina celor din service sa faca ei o proba de drum sa se convinga singuri de problema

          Comment


          • #35
            Sau mergi la alt service Dacia si cere o verificare la trenul de rulare fata, la puntea fata.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #36
              Nu stiu ce sa zic urata problema si grava dupa parerea mea. Masina ai reparat-o pe casco?

              Comment


              • #37
                Da,si au ramas si chestii nereparate,adica nu au vazut in service -Simpotrans- o deformare ca caroseriei dupa accident pe partea dreapta si am ramas cu ea asa (in urma loviturii in spate a aparut o cuta a tablei in dreptul aripii dreapta spate,chiar sub busonul de benzina).Deci daca ajungi cu ea in service,s-a ales prafu de masina.Dupa ce fac revizia de 30000 km le-o las pe cap si cred ca o sa apelez la VC.Deci ratatii astia de la simpotrans mi-au terminat masina.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google