Carte Tehnica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carte Tehnica

    Stie cineva unde pot gasi o carte thnica on line pt un diesel 1.5 65 cai?

  • #2
    Din cate stiu inca nu exista "free" o carte de service pt diesel...daca te arde tare, poti incerca sa cumperi una de la dacia. pt benzinare aveau intr-un timp de vanzare. din pacate nu stiu pretul...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Are cineva o carte tehnica pentru logan disel, sau stiti pe unde as putea gasi?
      nu cea cere se da din fabrica, ci una de reparare si intretinere

      Comment


      • #4
        Se mai discuta pe un topic, unde se cere manualul de reparatii pt dci85, la fel inca nimeni nu a gasit cartea. Probabil exista in service-urile dacia, dar se poate procura "pe sub mana".
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          In afara de cel pentru MPI nu prea mai exista altul...
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Ptr ce va trebuie acest manual 1.5 Dci

            Comment


            • #7
              Poate ma ajuta cineva cu o informatie: Unde gasesc schema distributiei la 1,5Dci 65cp? Pe cureaua de distributie sunt vreo 4 semne. Pe axul cu came este semn pe pompa de injectie idem. La vibrochen, pe curea apar 2 semne. Care corespunde cu semnul de pe fulie?

              Comment


              • #8
                Vor toti sa se faca mecanici

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Daca Nu Vrei Sa Ai O Paguba De 10000roni Cauta Un Mecanic Competent Care A Mai Facut Distributii Si Le Stie Ca Pe Tatal Nostru

                  Comment


                  • #10
                    servodirectie electrica

                    Servodirectia este plasata sub aripa, bara pe partea soferului in fata. Are ulei, dar refuza sa mearga totdeauna; cind vrea ea inceteaza sa functioneze si in timpul mersului se ''intareste volanul'' tot asa de bine cind vrea ea isi revine. La sfatul unor priceputi prieteni m-am uitat la sigutantele alea mari de 60A;70A;80A. Ei bine totul e ok. Ce ar putea sa se intimple. Merci mult!!!

                    Comment


                    • #11
                      vad ca devin inerente intrebarile privind "cartea tehnica" o sa reparam loganul in fata blocului datorita lipsei de competenta si nerespectarea dreptului consumatorului din partea anumitor service_uri?
                      am dat de aceasta carte tehnica tot pe "E" ,sper sa o postez curind fara a incalca un drept de proprietate intelectuala.

                      Comment


                      • #12
                        Buna ziua am un logan 1.4 mpi vreau sa stiu si eu ce ulei de servodirectie tre sa pun in completrae mi-a scazut novelul la ulei .
                        Multumesc anticipat

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by iulian2012 View Post
                          Buna ziua am un logan 1.4 mpi vreau sa stiu si eu ce ulei de servodirectie tre sa pun in completrae mi-a scazut novelul la ulei .
                          Multumesc anticipat
                          Mai bine mergi la scervice daca ma e in garantie, poate ai o problema la sevo. BAfta
                          B 44 NWP

                          Comment


                          • #14
                            Asta e prostie curata sa nu fie cartea tehnica, de ce pentru orice problema de intretinere gen: schimb de ulei, schimb de bujii, etc trebuie mers la reprezentanta? Numai asa de dragul de a ne scutura de sute de lei aiurea cand hai sa fim seriosi ca orice persoana care are putina indemanare poate sa schimbe un ulei s-au un filtru de aer, s-au chiar bujiile. Chiar nu vad rostul sa mergem pentru orice nimic la service autorizat.

                            Comment


                            • #15
                              Pentru ca orice nimic d-asta inseamna defapt multe, sunt multi meseriasi care chiar si un bec(care e al naibii de usor de montat) il pun... se vede ... lasa ca merge... dar nu conteaza ca nu l-au pus bine sau bate ca un cur... si e de ajuns sa-l orbeasca pe unu, atunci cand trece prin dreptul unei treceri de pietoni si asa se produse un accident din cauza unu meserias bun la toate.

                              Alt exemplu cu schimbul de ulei... nu se strange bine, scapa ulei si ti se gripeaza motorul pe autostrada si faci cine stie ce calamitate .... d-asta exista meserii/specializari samd .... pentru ca nu toata lumea ar trebui sa incerce sa faca orice.

                              Dar asa-i romanul... el este bun la toate.

                              Daca vorbiti de bani si nu aveti 20-50 de lei pentru a da ca manopera la un service, pentru un schimb de ulei ar trebui sa va mai intrebati ... daca chiar va puteti permite masina.
                              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google