Problema Tabla Deformata In Zona Portbagajului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Tabla Deformata In Zona Portbagajului

    Salutare tuturor! Am si eu un Logan Abs Plus 1,6 MPI, achizitionat in iunie 2007.Dupa cateva luni de la cumparare am vazut dedesubtul busonului de deschidere al portbagajului doua denivelari simetrice(sesizabile doar din anumite unghiuri) care formeaza un V intors, varful acelui ,,V" fiind la buson.V-ati mai confruntat cu asa ceva?Sa fie tabla asa de subtire in zona respectiva?Se poate rezolva in vreun fel? Multumesc!

  • #2
    Apasa si tu mai usor pe buton ca tabla e subtire de proasta caliate si se indoaie foarte repede .. ia da o privire din spatele masini pe o parte a acesteia sa vezi denivelari pe usi)))

    Comment


    • #3
      Pai bine dar nu pot sa merg la reprezentanta cu problema asta? La o adica ,,Vehiculele Dacia sunt garantate pentru orice defecţiune de material, de montaj sau de fabricaţie"...


      nu cita postul anterior!
      Last edited by Seba; 9 March 2008, 02:25.

      Comment


      • #4
        Pune si tu o poza sa vada si ochiul meu care e treaba...
        Oricum, la dealer n-ai ce sa faci, doar pe CASCO se rezolva gratis.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          CASCO nu am.. Maine o sa pun o poza.
          Last edited by Seba; 9 March 2008, 02:25.

          Comment


          • #6
            Pai n-ai ce sa faci atunci, doar sa platesti reparatiile.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Oricum problema este foarte putin sesizabila dar mie imi sare in ochi tot timpul...
              Last edited by Seba; 9 March 2008, 02:25.

              Comment


              • #8
                O sa te obisnuiesti cu ea stiu e greu ca e noua masina asa eram si eu la inceput in primi 2 ani eu nu i-am facut o zgarietura da mi-au bulito alti ,tata parbriz spart,fratelo bara zgariata(nu el de vina) un pretin o rupt antena alt pretin a vrut sa ma sparie si o balansat masina de stalpu fata dr o indoit tabla de imi venea sa il manc si acuma am indoitura da nu o mai bag in seama. + valurile de pe usi de la manere.

                Comment


                • #9
                  Iata problema..
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Nu se vede nimic.
                    Intreaba un tinichigiu

                    Comment


                    • #11
                      Daca te uiti bine sub buson se vede un v intors, ca si cum tabla s-ar fi indoit putin la apasarea busonului...intr-adevar e putin sesizabil si nici poza mea nu e de rezolutie mare..
                      Pentru ce sa intreb la tinichigiu, sa se apuce sa dea cu ciocanul? No way! Mai bine o las asa..

                      Incerc sa fac o poza mai reusita , poate va veti da seama mai bine despre ce e vorba.
                      Last edited by Seba; 10 March 2008, 19:08.

                      Comment


                      • #12
                        Nu o sa faca nimic cu ciocanul.
                        Mergi si o sa vezi ca se poate cu ventuze si alte unelte.
                        Bafta

                        Comment


                        • #13
                          Si nu o sa strice vopseaua? Uite mai pun niste poze, sper sa se observe mai bine..

                          .............
                          Attached Files
                          Last edited by Seba; 10 March 2008, 19:09.

                          Comment


                          • #14
                            Ai incercat sa impingi pe partea cealalata?Eu am gasit-o pe a mea infundata la portiera fata dreapta cam 10 cm,am impins cu MANERUL unei surubelnite si si-a mai revenit,se mai observa dar nu ca inante.Vopseaua nu a sarit deloc.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Rezolutie slaba la poza, dar mie imi miroase a rugina... Mai ales din poza nr 2.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google