Am Gasit 2 Mufe Si Nu Stiu Ce Ii Cu Ele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Gasit 2 Mufe Si Nu Stiu Ce Ii Cu Ele

    am gasit cu ceva timp in urma 2 mufe, am presupus ca la ele ar trebui legate contactorii pentru usile spate, asa ca am cumparat acei contactori, pe cand sa le pun sus mi-am dat seam ca nu pusca, de la ce ar putea fi mufele?
    mentionez ca le-am gasit in in zona usilor spate, in zona unde is acele gaurele acoperite cu plasticuri
    am un logan mcv
    Attached Files

  • #2
    Nici un MCV-ist pe receptie?
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #3
      poate se intalneste si la logan

      Comment


      • #4
        eu zic ca ar fii mufele de la senzorii de ABS de la un cablaj mai evoluat decat are masina ta dotari. Daca cumva nu ai ABS atunci cresc simtitor sansele sa am dreptate
        Pain brings out the truth in us all...
        ...how much truth can you stand?

        Comment


        • #5
          pai nu am asa ceva, si ce sa caute in spate, are loganul cu abs senzori si pe rotile din spate?

          Comment


          • #6
            pentru ABS am mai raspuns si pe alt topic.... Normal ca loganul cu ABS are senzori si pe spate (are senzor la fiecare roata).
            sigpic

            Comment


            • #7
              in primul rand, mufele sunt in afara masinii sau in interior? ca daca-s in interior, ma indoiesc ca-s de la abs...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                is in interiorul masini, in partea de jos pe langa prag,se desparte de cablul central ce merge in spate in dreptul stalpului c

                Comment


                • #9
                  bun. deci nu-s de la abs. mai departe nu ma pricep...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Leaga un bec la mufa aia si vezi cand se aprinde.

                    Daca nu ma insel.......posibil sa fie cablajul care duce la contactorii de usa deschisa???

                    Ai intrerupatoare in prag la usile din spate?Din cate stiu asa au intrerupatoarele mufa.
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #11
                      @Seba De ce n-ar fi de la ABS? Daca examinezi atasamentul o sa vezi ca exact de acolo sunt
                      Attached Files
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment


                      • #12
                        @Fane - din cate imi aduc eu aminte ceea ce ai incercuit tu se afla in afara masinii pe ...aripa interioara dar promit ca azi o sa ma uit!
                        Toate bune!

                        Comment


                        • #13
                          Uita-te in VISU, pana si culorile firelor corespund.
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • #14
                            o fi, eu stiam ca firele de la abs sunt in exteriorul caroseriei, "pozate" pe dedesubt. desi nu-i exclus ca firele alea de pe aripi la un moment dat sa intre in cablajul masinii. ar fi destul de ciudat, ca in fata trebuie sa iasa din habitaclu ca sa mearga la pompa abs.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              pai da , dar daca el nu are ABS pe masina si cablajul de spate a fost totusi cu ABS e normal ca nu le-au mai intins pana la exterior si le-au camuflat si le-au lasat inactive. Pe fata difera mult cablajul in functie de nivelul de echipare , e clar ca nu-ti pune degeaba pe Ambiance un cablaj cu macarale si oglinzi electrice , dar pe spate sunt acelesi dotari la toate , singura diferenta fiind ABS-ul . Si probabil a fost mai simplu sa conceapa un cablaj care sa mearga pe toate modelel indiferent de nivelul de dotari.
                              Pain brings out the truth in us all...
                              ...how much truth can you stand?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google