Am O Problema. Ma Poate Ajuta Cineva?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am O Problema. Ma Poate Ajuta Cineva?!

    Salut.
    Am si eu o problema care pana acum nu am remarcat-o. se incalzeste destul de tare tunelul sau cum se cheama ridicatura aia de pe mijlocul masinii in partea din spate la picioare. banuiesc ca e de la evacurae dar e normal sa se incalzeasca asa tare?!
    Attached Files
    My ride

  • #2
    da , mai ales acuma pe caldura.

    Comment


    • #3
      El pe acolo are si o protectie din aluminiu , daca nu ai masina de noua uita-te daca o ai .
      sigpic

      Comment


      • #4
        felix. m...Protectia de aluminiu e pe exteriorul caroseriei...adica sub masina...adica intre traseul de evacuare si podea...nu?eu asa stiam...
        La mine nu am sesizat aceasta incalzire...bine...nici nu am verificat sa fiu sincer
        Sebi_NT...Te deranjeaza acea incalzire a respectivului loc?...Ai ac?
        sigpic

        Comment


        • #5
          valeriu, asa-i ...

          Sebi, verifica folia , posibil sa se fi gaurita/rupta/deteriorata de la pietre sau alte chestii, e destul de importanta. Si cam in general e normal sa se incalzeasca.."asa face toate"
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • #6
            Da aceea protectie se afla sub masina si daca ar fii sa se incalzeasca de acolo ar putea fii ca din alta parte nu stiu de unde ar putea venii o sursa de caldura.

            Nici eu nu am sesizat o incalzire excesiva , acum depinde si de cum i-a el in considerare aceea caldura , vara frige tabla de nu poti tine mana pe ea , daca o tii in soare .
            sigpic

            Comment


            • #7
              Eu am protectia intreaga dar tot se incalzeste. Un mecanic de la reprezentanta zicea sa cumpar nu stiu ce banda minunata sa infasor evacuarea in zona aia.

              Off topic: Ce logan vine echipat cu bancheta rabatabila ca cea din poza? Merge pusa pe logan cu bancheta fixa?

              Comment


              • #8
                am AC dar acea incalzire, spune sotia care merge in spate cu copii, e deranjanta. am masina de noua si din 2006 pana acum nu a sesizat nimeni acea incalzire. AC-ul l-am montat anul acesta la niste colegi de pe forum. in urma montajului am avut un senzor de detonatie defect, un capac de plastic de protectie spoiler rupt (ala triungiular negru de dedesubt) si un ornament de la stalpii fata cu clemele rupte. masina a mai fost si in service dupa montaj pentru a o echipa cu alarma. Cine stie poate cineva a fost binevoitor sa ma priveze de acea protectie de aluminiu si a rezultat incalzirea. dar mai intai am sa verific inainte de a acuza pe cineva.
                Apropos baietii cu montajul sunt colegi de pe forum dar deocamdata nu am sa-i desconspir pentru ca au parut baieti OK si au facut si treaba buna cu exceptia senzorului care era ok inainte de montaj si defect imediat dupa(probabil a fost un accident) insa ornamentul de la stalpi stiau ca s-a rupt si nu au zis nimic. ulterior la tel au spus ca mi-l trimit prin curier dar a ramas nesolutionat. Aceasta scurta povestioara este cu scopul de a atrage atentia asupra aspectului ca e posibil sa-mi fi disparut acea protectie prin service sau prin alte parti (asta ca sa nu fiu certat ca sunt offtopic)
                Voi verifica daca mai am protectia aia. Multumesc pentru promptitudinea cu care mi-ati sarit in ajutor.

                Originally posted by crull View Post
                Eu am protectia intreaga dar tot se incalzeste. Un mecanic de la reprezentanta zicea sa cumpar nu stiu ce banda minunata sa infasor evacuarea in zona aia.

                Off topic: Ce logan vine echipat cu bancheta rabatabila ca cea din poza? Merge pusa pe logan cu bancheta fixa?
                acea poza e de pe goagle si e o poza cu interior de sandero.
                Last edited by Mr.Sebi; 18 June 2011, 15:15. Reason: Automerged Doublepost
                My ride

                Comment


                • #9
                  Da, ecran termic se numeste. E posibil sa fie una din urmatoarele, cele din poza.

                  Poate reusesti sa iei legatura cu userul respectiv, sa te indrume undeva daca el a cumparat.

                  http://www.loganclub.ro/forum/cumpar...2.html?t=27622 .
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    tocmai m-am intors de la masina si se pare ca ecranul termic e la locul lui. din cauza pozitiei nu am reusit sa vad prea bine daca e intreg dar asa parea. am sa ma duc pe la dezmembrari si am sa incerc sa mai achizitionez unul ma gandesc ca daca mai pun unul peste poate are efectul dorit.
                    My ride

                    Comment


                    • #11
                      Fa rost de o bucata de carton-azbest si montezi peste aluminiu daca e chiar asa de deranjant.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        probabil asa voi proceda...pentru mine nu e deranjant dar sotia sta exact in mijloc si copii stau in scaunele lor unul in stanga si unul in dreapta si a spus ca se incalzesc talpile de la papuci si e o senzatie aiurea. m-am gandit sa iau un x6 ca sigur nu o sa mai am problema asta dar n-am bani asa ca o sa investesc intr-o placa de azbest multumesc pentru solutie.
                        My ride

                        Comment


                        • #13
                          Sau investesti mai bine in niste conducte de directionare a aerului pentru locurile din spate...si o sa vezi o schimbare supermajora...cred ca de asta nu am avut reclamatii de la pasagerii din spate...ca am acele conducte.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            poti sa detaliezi?
                            My ride

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by crull View Post
                              Off topic: Ce logan vine echipat cu bancheta rabatabila ca cea din poza? Merge pusa pe logan cu bancheta fixa?
                              logan nu, sandero DA.
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google