Probleme Cutia de Viteze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @gabya99 daca se confirma de la service ca este placa de presiune de vina atunci ce pot sa spun , ghinionul tau , au am un amic cu un Vw Golf nou care dupa 6000 de km a schimbat kit ambreiaj.
    Last edited by prometheus; 30 November 2014, 14:32.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Salut.
      Cine a mai schimbat kitul de ambreaj in manopera a intrat si geometria rotilor? Ce stiti este necesara sa se faca si verificarea unghiurilor de fuga sau nu?
      vineri am programare si vreau sa stiu sa nu ma pacaleasca sa platesc o lucrare de doua ori. Pretul kitului + manopera este de 1400 ron.

      Comment


      • 1400 lei ?? este enorm de mult !
        Normal ar trebui sa-ti faca si geometria rotilor din fata.
        Last edited by prometheus; 2 December 2014, 20:10.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Originally posted by gabya99 View Post
          Salut.
          Pretul kitului + manopera este de 1400 ron.
          Dacă ţii la banii tăi, încearcă să găseşti un alt Service unde să faci această operaţiune. Preţul menţionat de tine este mai mult decât dublu faţă de normal.

          Uite aici doar un exemplu:

          Comment


          • Ce treaba are cutia cu directia...?

            Comment


            • Daca nu ma insel , ca sa dai jos cutia de viteze in prima faza trebuie scoase planetarele dinspre diferential ceea ce implica demontarea fuzetelor si implicit demontarea cap-urilor de bara pentru directie.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Ambreiaj 1.4 300 lei de origine, manopera 150...total 450 ,,daca te duci unde trebuie

                Cutia nu are treaba cu directia. Nu se demonteaza nimic care sa aibe legatura cu reglajul directiei...asta din nou...daca te duci la cineva care stie ce face...nu la macelari.

                Comment


                • se cam umbla la cadrul motor, dar acela tine de geometrie, nu de directie

                  Comment


                  • pai de geometrie vorbea si el, nu de directie.

                    Originally posted by gabya99 View Post
                    Salut.
                    Cine a mai schimbat kitul de ambreaj in manopera a intrat si geometria rotilor? Ce stiti este necesara sa se faca si verificarea unghiurilor de fuga sau nu?
                    vineri am programare si vreau sa stiu sa nu ma pacaleasca sa platesc o lucrare de doua ori. Pretul kitului + manopera este de 1400 ron.

                    Comment


                    • Originally posted by razvanamza View Post
                      se cam umbla la cadrul motor, dar acela tine de geometrie, nu de directie
                      Am si uitat de cate ori am dat cutia jos si cadrul...niciodata nu am facut geometria...niciodata nu a stat volanul stramb sa traga in vreo parte masina.

                      Comment


                      • bine bine, zicem ca umbla la capetele de bara, asta inseamna va desface suruburile capetelor de bara de pe fuzeta...
                        asta nu inseamna ca se va modifica ceva pe la convergenta...

                        dar ca sa se scoata planetara, nu trebuie scoasa fuzeta de pe bascula? de ce sa se umble la bieleta de directie?

                        PS: du-te imbracat mai ponosit la cererile de oferta de pret, pentru manopere in "serviceuri" cu ora de manopera scuuuumpa....
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment


                        • salut.
                          Este normal ca planetara din dreapta sa se miste in zona cutiei de viteze? Cum este fixata de cutie, care stiti sa imi spuneti?

                          Comment


                          • Un pret la o cutie de viteza 1.4mpi...am nevoie urgent...
                            Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                            Comment


                            • ai incercat la dezmembrari?
                              „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                              Comment


                              • Daca n-ai gasit, avea un coleg una de vanzare, noua.


                                1.400 cu ridicare de la vanzator (Militari / Gorjului).
                                1500 cu livrare la locatia ceruta de cumparator, oriunde in Bucuresti si comunele vecine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google