bord logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Chiar nu stie nimeni?

    Comment


    • #32
      Fratilor , la mine bordul a fost strins din suruburi acum un an ,dat jos si dat cu vaselina tije etc si pus burete ,acum citeva zile cam scartzia,am verificat suruburile de prindere ale bordului...s au slabit ...erau lejere chiar,verificati si stringeti le ,e simplu si nu va mai faceti nervi ....nu am mai fost la ei la service ,ca iar ma puneau sa fac teste cu mecanicul lor ,,,si spuneau ca sunt normale zgomotele ,,,va urez bafta !

      Comment


      • #33
        Scartaitul se aude intre cochilia volan si ceasurile de bord ..
        incercati in spatiul acela ca o crapatura sa introduceti ceva de cauciug si soarecii fug.
        asa iam izgonit si eu
        si se mai aude un zgomot la parasolar unde culiseaza el se largeste si trepideaza , scoateti parasolarul din supor si bagatil la loc cu putina hartie...
        o zi buna...

        Comment


        • #34
          La parasolar se rezolva prin strangerea sau schimbarea suruburilor.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #35
            Nu se schimba nimic .
            parasolarul in partea din dreapta culiseaza pe o gaica si daca sa largit fiind plastic pe plastic face zgomot.
            nu umbla la surubiri sa incerci sa le scoti ca nu le mai bagi usor la loc.

            Comment


            • #36
              Senzorul de apa in motorina se tot aprinde si stinge desi am schimbat si filtru de motorina, se aude un zgomot ,nu stiu ce mai poate fi ,senzorul respectiv se mai aprinde si daca presiunea de motorina e scazuta?

              Comment


              • #37
                Salut.
                in mers cand reduci viteza se aude o rapaiala sau cand accelerezi ,daca da atunci ai un injector defect(duza la injector uzata si bate ).incearca sa mergi cu ea mai in turatie si sar putea sa isi dea drumul..
                nu se ontampla nimic daca merji asa cu el doar ca face zgomot (eu am un diesel cu care merg care are 2 injectoare care bat la rece rau tare si cand se incalzeste mai putin).
                ..

                Comment


                • #38
                  Si la mine zdrangane ceva in bord dar numai cand trec peste denivelari. undeva in partea centrala parca unde sunt cele 2 prize de aer. are cineva idee cum pot rezolva? Masina e in garantie. mai bine sa ma duc cu ea la service?

                  Comment


                  • #39
                    Pentru cei cu zdranganit in bord.. ca despre asta ii vorba in topic, Desfaceti si voi putin alea 2 suruburi de sub volan si vedeti daca sunt stranse bine suruburile de la bord.. mai mult ca sigur aia ii problema.
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #40
                      Nu inteleg de ce-ti faci probleme ca nu mai aia asa de multi km pe bord.Alti nu stiu cum sa faca sa-i dea inapoi si tu vrei mai multi.Sti citi ai avut inainte si ti cont de citi faci de acum incolo pt schimburile de ulei,filtre si distributie.Cind o sa fie sa vinzi masina o sa vrei sa ai citi mai putini km in bord,asa ca....Las-o in pace.
                      Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                      Comment


                      • #41
                        Eu am avut parbrizul spart... Am mers la reprezentanta, l-au schimbat dar de cand am luat masina, pe langa faptul ca mi-au zgariat bordul si capota, am un zgomot enervant undeva in spatele ceasurilor de bord, spre parbriz... Este bine sa dau ceasurile jos sa vad ce este? Daca stie cineva, rog pm...
                        Last edited by bec_light; 19 February 2009, 13:22. Reason: am uitat

                        Comment


                        • #42
                          Daca nu te pricepi, mai bine mergi tot la ei sa rezolve, probabil au desfacut cochilia tabloului de bord, desi nu aveau de ce, si au montat-o gresit.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #43
                            puteti sa mi spuneti ce parere aveti de farurile cu xenon de pe logan astea din comert sunt mai bune la lumina decat alea normale ale ei

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by marian.neagu View Post
                              puteti sa mi spuneti ce parere aveti de farurile cu xenon de pe logan astea din comert sunt mai bune la lumina decat alea normale ale ei
                              Ai aici http://www.loganclub.ro/forum/angel_...-t5856p11.html 11 foi cu explicatii.

                              Comment


                              • #45
                                mi s-au ars beculetele de la butonul de ridicare geam stanga si de la butonul de blocare usi unde sa gasesc si e becuri sau ce trebuie schimbat la ele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google