Inlocuire ceasuri bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inlocuire ceasuri bord

    Salut.Am rezolvat partial problema cu vitezometrul nefunctional. Am inlocuit ceasurile .Problema este ca inainte cu bordul vechi aveam inregistrati 57 707 km iar acum am peste 255 000km.Cum pot reveni la cei pe care i-am avut.Daca raman o sa am probleme?

  • #2

    Se pot citi km reali din sistemul abs?​

    Comment


    • #3
      Cautand altceva am vazut acest post, doar ca info (poate este de folos si altora) la Logan1 L90 in CLiP calculatorul ABS (ABS BOSCH 8.1 Vdiag No.: 18, 1C, ABS_8_1_X90_VDIAG_18_B2_A sau _1C_A) se gasesc urmatorii parametrii: PR001 =Viteza roata fata dreapta, PR002 = Viteza roata fata stanga, PR003 =Viteza roata spate dreapta, PR004 =Viteza roata spate, PR005 =Tensiune alimentare calculator, PR030 =Index tahimetric, PR038 =Viteza vehiculului, PR055 =Numar de dinti ai danturii, PR063 =Parametri vehicul acestia avand “corespondente” si in DDT2000.

      La Logan&Sandero II X52 numarul de km se afla in calculatorul ABS (ex PR121 =Kilometraj actual calculator, in injectie (ex PR025 =Kilometraj), in tablou de bord (ex PR025 =Odometrie in km si PR026 =Odometrie in mile), iar in DDT fiind mai multi asociati ex in ABS Informatii complementare 4C08 (xxxxxx km), in injectie prin diferite IVP, etc. …

      PS: despre km “dati” inainte sau mai ales inapoi nu intru in “detalii”, sunt “unii” care din pacate se “ocupa” si cu asta

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google