Sfat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat

    Spuneti-mi si mie o modalitate prin care sa intepenesc maciulia schimbatorului de viteza. L-am inlocuit cu una de prestige, iar aceasta are diamentrul din interior mult mai mare decat tija schimbatorului. Modelul vechi nu a vrut sub nici o forma sa iasa..asa ca l-am taiat impreuna cu 5cm din levierul schimbatorului.
    My turbo lag, give your MPI, a chance

  • #2
    bucsa de plastic/teflon scrie pe tine... si ceva adeziv.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      de intepenit o intepenesti cum ti-a zis seba ....dar cu lungimea cea noua a levierului cum faci ? ce naiba ca sa o scoti pe aia veche chiar trebuia sa-l tai ? sau ....

      Comment


      • #4
        A taiat-o special, sa fie maneta mai scurta.

        Ia-ti teava de pexal, nu-ti trebuie mai mult de 10cm lungime, una sa se potriveasca pe diametrul tevii de la schimbator. Eu asa am facut la frana de mana, manerul Sparco era muuuult mai mare in diametru si tot timpul se desprindea, cand trageam mai tare de el. Am facut trecere cu o bucata de pexal cred ca era, sau o bucata de conducta de apa dintr-un plastic mai gros.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #5
          de taiat oricum trebuia taiat ca maciulia tip nou chiar cu mansonul original al ei tot vine mult prea sus, eu am reusit cu poxipol si de aproape un an tine fara probleme. Deci eventual un tub de plastic si ceva poxipol trebuie sa rezolve problema , rabdare la timpul de uscare sa nu strici lucrarea
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • #6
            o solutie simpla, oricum nu se vede,si aproape perfect fixat : am pus cateva randuri de banda izoliera apoi introdus fortat maciulia .
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #7
              Multumesc pentru sfaturi! Am sa incerc cateva variante
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • #8
                Umple maciulia cu poxipol sunt doua tuburi mici le amesteci si le bagi acolo,dupa ce se intareste no mai scoti de acolo doar daca tai teava cu totu)

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google