Lampi Stop

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lampi Stop

    am si eu o promblema cu lampile de frana,de o zi doua nu mai merg deloc cand apas frana. aprind pozitiile si faza scurta merg lampile de pe spate,merge si becul de marsalier cand cuplez pentru mersul in marsalier. mam uitat la sigurante,nimic ars,am luat si becurile la rand nimic?????
    nu mai stiu ce sa fac. si din ce motiv face asa??? datimi si mie o mana de ajutor.

  • #2
    sub pedala de frana e un buton. posibil sa se fi sticat. cel mai bine te duci la service ca nu e de joaca cu instalatia electrica

    sau, daca te pricepi, il demontezi, il cureti si vezi daca e tot la fel
    Last edited by damian888; 29 September 2011, 23:12. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #3
      Scimba contactorul de pedala frana si se va rezolva problema.

      Dar asa cum a spun si colegul mai sus fuga la service.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • #4
        zici ca n-ai bagat piciorul sub pedala de frana si ai ridicat in sus ca sa-i dereglazi din greseala cursa la contactor? Daca n-ai facut treaba asta atunci cumpara un contactor si schimba-l ca nu mai face contact cum trebuie e undeva la 50 de lei si difera de la diesel la benzina
        Pain brings out the truth in us all...
        ...how much truth can you stand?

        Comment


        • #5
          Nu ti se aprindea in bord ceata sau dezaburirea cand puneai frana, cumva? Si ai mers mai mult timp in starea asta?

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google