Martor Lampa De Ceata "palpaie" Cand Semnalizez Sau Apas Frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ba da si dupa 2 -3 luni, depinde de praful din orasul in care esti, iar le cureti.
    weekwnd-ul nu e pentru a sta toata ziua cu capul sub capota sau porbagaj sau sub masina, dar merge si asa

    Comment


    • Am scris si pe topicul deschis pe "how to" ...am avut aceesi problema si eu...initial am departat lamelele de la stopul de frana...totul a mers bine doua zile...pe urma iar a inceput sa faca fente tripla...am scos becul ce ceata...la fel doua zile a fost bine...apoi la semnalizare palpaia becul din bord repede.Finalul...m-am dus la service si am reclamat aceasta problema...in secunda 2 eram in service si mi s-a remediat "intoarccereala masa" sau ceva de genul asta fara a mi se cere nici un act...nu i-a interesat ca am garantie sau nu...mai precis mi s-a cositorit pinul din dreapta de la tripla din stanga...cum te uiti la tripla din stanga intoarsa cu pinii spre tine.
      sigpic

      Comment


      • de la mufa este. crede-ne pe cuvant. sunt sute de loganuri cu aceeasi problema. desfa mufa, apropie pinii pe mufa + spray contact oiar pe soclu, smilgheruieste finut.

        Comment


        • Sunt nou in acest forum insa masina o am de 4 ani si abia acum imi apare aceasta problema. Imi apare in bord la franare becul martor ptr far ceata iar uneori se aprinde slab cel de semnalizare iar releul la semnalizare tacane mai repede decat deobicei, oadat cu semnalizarea dreapta mi se aprinde si stopul dreapta. Crede-ti ca tot de un contact imperfect al lampilor sa fie vorba?

          Comment


          • Da. Mufa de la stopul din spate stanga.
            Daca duci un fir de masa separat de pe caroserie direct in stop si cositoresti legaturile de masa din stop ai scapat definitiv de problema (pana duci masina la "Remat" )

            Comment


            • sau mai bine cureti mufele de la ambele triple ,mai strangi oleaca pinii de la mufe si e la fel de buna treaba ,fara improvizatii la instalatia elctrica

              Comment


              • sau cine le are cu un letcon, face ce am facut eu in pozele de mai sus, eliminand definitiv acest mic stress. sau cauta un coforumis care se pricepe. la service e pacat sa dai banii chiar si cu lumanarea

                Comment


                • depinde ce service gasesti ,mai sunt si alte service-uri care se gandesc la oameni nu numai la bani si jacmaneala

                  Comment


                  • Din ca ince mai rar oameni binevoitori in "servisuri".

                    Comment


                    • aici ai dreptate dar mai sunt si exceptii

                      Comment


                      • am avut o problema asemanatoare cind apasam frina pilpiia martorul de ceata spate dar cu ajutorul celor ce au postat aici am rezolvato{pinul de masa tripla spate stinga} pe aceasta cale tin sa va multumesc tuturor

                        Comment


                        • Aceasi problema am avut o si eu, stopul din dreapta , am curatat cu smilgher ,speay si gata!

                          Comment


                          • salut baieti!
                            eu mi-am montat de curand proiectoare de ceata si nu stiu cum sa fac sa mi se aprinda martorul in bord. ma poate ajuta cineva? ca le-am uitat odata apronse si am luat o amenda din cauza asta.

                            Comment


                            • un electrician auto te poate ajuta cu problema ta

                              Comment


                              • Eu am rezolvat problema asta cu palpaitul bec ceata in bord,prin scoaterea mufei care intra in tripla si in spatele ei se observa o clapita care se poate deschide fara efort ca sa avem acces la contactele unde intra pini triplei . Asa ca impingeti contactele alea sa se stranga eventual daca sunt galbene le smirgheluiti putin si cel putin un an nu aveti treaba .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google