Zgomot Dubios La Intalnirea Unui Obstacol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    pivotul se scoate folosind o presa , daca nu ai , folosesti o parghie ca sa o scoti stiu ca sunt ....(ca sa nu vorbesc urat) care fac tot cu ciocanul
    @IancuMIC: sper ca nu te-ai suparat :S nu stiu ce fel ai luat-o tu dar eu nu am zis-o cu rautate chiar daca asa a sunat :-? stiu ca se modifica , dar nesemnificativ cu 1 minut sau 2 pentru ca este suspensie mcpherson si de asta ... aici e mult de discutat
    Last edited by user2000; 5 December 2011, 22:32.

    Comment


    • #62
      Eu am avut un zgomot ciudat care venea din fata,cumva din compartimentul motor,si aparea la trecerile peste limitatoarele de viteza.La service mi-au gasit imediat cauza: intre prinderea amortizorului(acele saibe mari si negre) si caroserie ramane un spatiu cand masina e asezata pe roti...acolo au gresat tot locul si sunetul a disparut.Coincidenta sau nu dar acum nu mai face.Interventia a fost gratis.Bafta.

      Comment


      • #63
        aici ai dreptate iancule.. la orice inerventie la bucsaraie rulmenti bascule bielete s.a.m.d. eu zic ca nu se recomanda refacerea unghiurilor de directie zic ca e obligatoriu ma rog daca vrei sa ai masina

        Comment


        • #64
          Eu as merge si mai departe si as spune ca unghiurile rotilor SE POT modifica si in cazul in care luam o groapa mai maricica ce are ca efect indoirea jantei. Asadar, chiar daca nu folosesti ciocanul,in cadrul schimbarii oricarui element al mecanismului de directie , chiar si al suspensiei, faceti fratilor geometria,daca nu vreti dureri de cap mai tarziu.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #65
            @danyel: ce saibe mari si negre ...:-? ce descrii tu acolo sunt flansele , sunt din cauciuc , si am sa le gresez si eu ca nu am ce perde
            restul e off multumesc

            Comment


            • #66
              Flansele colegu'.D'alea ziceam.Sorry for off.

              Comment


              • #67
                nu de tine ziceam ca ai fost off ziceam de ceilalti , de asta nu le-am raspuns maine sunt mai liber si poate ajung sa fac ceva la masina

                Comment


                • #68
                  La mine de acolo se auzea un zgomot ciudat...nu-l prea pot descrie..mecanicul spunea ca ''s-a dus vaselina de acolo''...era un agomot metalic.bafta colegu!

                  Comment


                  • #69
                    usere din discuţiile noastre parcă îmi amintesc că ţi-am zis să ungi cu vaselina şi tu ??betmen
                    Spor la treabă

                    Comment


                    • #70
                      am dat putin cu spray(si unde erau rulmetii aia am umplut cu vaselina din aia gri ;) ) , am sa o mai duc o data la service , cand am timp sa vad ce mai zic baietii , data trecuta mi-au zis ca sa schimb amortizoarele acuma na !!! ca le-am schimbat si tot se aude zgomotul ala

                      Comment


                      • #71
                        Tare sunt curios ce ascunde masinutza ta...ce Dumnezeu de zgomot face...Bafta colegu!

                        Comment


                        • #72
                          si eu sunt tare curios , cand aflu tai piesa aia bucata cu bucata , pt ca am cheltuit banii de geaba pe amortizoare , mi-am luat acumulatori la aparat si am sa fac un filmulet sa se inteleaga ceva mai mult

                          Comment


                          • #73
                            cand vin la tine sa vad despre ce e vorba?
                            al dracului de curios ma facut ciudatul zgomot

                            Comment


                            • #74
                              Mai vin cu o intrebare:caseta e verificata?

                              Comment


                              • #75
                                pai ce ar putea fi de la caseta??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google