Modificare Pompa De Injectie Delphi 1,5 Dci Pt A Nu Mai Bloca Injectoarele!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare am discutat personal cu solan , un om foarte istet , ceace a spus el in tutoriale are dreptate , functioneaza , am sa va demonstrez pe un logan 1.5 dci in aproape o luna. O zi buna si succes la dat banii la "mecanicii"

    Comment


    • cat costa o astfel de modificare? sunt din suceava, este cineva din zona care face asa ceva?

      Comment


      • Originally posted by deco112 View Post
        Salutare am discutat personal cu solan , un om foarte istet , ceace a spus el in tutoriale are dreptate , functioneaza , am sa va demonstrez pe un logan 1.5 dci in aproape o luna. O zi buna si succes la dat banii la "mecanicii"
        A cam trecut luna si nu ai demonstrat nimic!Modificarea asta de la logan a fost interzisa de FBI si de CIA pentru ca nimeni nu are voie sa demonstreze cu poze sau tutoriale!

        Comment


        • Faci un accident cu masina si pompa de motorina va debita in continuare carburant pe o teava rupta pana ia cineva contactul.....
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Daca doar asta ar fi singura problema....se rezolva!Ce ma intriga pe mine ca nimeni nu a venit cu o dovada clara(poze,filmulet)cu modificarea facuta!Toata lumea a facut-o dar inca nu a vazut-o nimeni!In 10 ani poate totusi pune cineva si niste dovezi....ca si eu am modificat naveta Columbia(de aceea a explodat)

            NU mai cita postul anterior (QUOTE)! Foloseste Post Reply, e de la sine inteles carui post i te adresezi!
            Last edited by 77sky; 8 September 2014, 15:12.

            Comment


            • Multumesc de atentionare,nu prea am experienta!Toate cele bune!

              Comment


              • Singura problema e ca o faci degeaba, nu de acolo vine pilitura.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • eu nu merg pe motorina ci pe " gaz " si cred sa-i dau dreptate omului cand a spus ca dci daca merge nonstop tine , cunosc pe cineva cu dci de 65cp cu 218k pe bord cu motorina numai de la economie care nu a umblat la motor doar ulei si filtre , zilnic face o naveta de 100 km din doua bucati dus /intors de 9 ani deci se poate daca nu e fatait in oras semafor , demaraj , frana .....

                  Comment


                  • As vrea sa incerc si eu modificarea la un Megane 1.5 DCI din 2005.
                    nu e nimeni care poate sa puna macar ceva poze cu modificarile de la filtrul de motorina?
                    Sau e mai bine sa pun pompa de rezervor de la un 1.9.
                    ca sa curat insrtalatia tre sa desfac toate conductele de pe masina?...sau e suficient sa le curat cu alcool tehnic si aer?
                    pompa mea baga pilitura(as spun cei de la renault) si am un injector blocat.

                    Comment


                    • E mai bine sa-ti iei alta pompa. Aia noua oricum nu face, sau macar dupa 2009.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • da ce are in plus asta noua de nu face pilitura?...sau nu face ca e inca noua, si o sa faca peste 2-3 ani?

                        Comment


                        • Daca iti zic ca are tratament DLC pe role te ajuta cu ceva? Oricum nu poti sa le vezi. E imbunatatia, nu mai are problema de pilitura nici dupa 300 000 km sau5 ani.
                          Daca a inceput deja sa faca pilitura, s-au dus pe rapa niste jocuri in ea, s-a dus zona tratata termic deci nu o mai invie nimic pe a ta.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • @einstein1984: Şi la Logan-ul Euro 5, pompa de injecţie este tratată termic cu DLC (Diamond Like Carbon)?

                            Comment


                            • La Loganul euro 5 e posibil deja sa fie alta pompa.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • din ce am mai vazut pe aici, au inceput de la euro 4.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google