Probleme Geamuri Electrice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Augustin-Yng View Post
    Salut.
    Pai atunci mai incearca cu un buton "neumblat" si vezi daca merg.
    E posibil sa nu fi facut legaturile cum trebuie.
    Numai bine.
    ps:imprumuta un buton de la un prieten/vecin.
    Se pare ca am avut si eu ceva dreptate
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #17
      Asai Augustin,da cum mama masi sa verific sigurantele cand acu le verificam si erau bune si imediat ce puneam degetu pe buton se ardea asta in interval de 5,10 secunde,nu-i vedeam rostu sa ma apuc dupa iar de verificat

      Originally posted by jambon View Post
      Asai Augustin,da cum mama masi sa verific sigurantele cand acu le verificam si erau bune si imediat ce puneam degetu pe buton se ardea asta in interval de 5,10 secunde,nu-i vedeam rostu sa ma apuc dupa iar de verificat
      Vreau sa mai fac ceva sa-mi pun niste leduri la picioare in fata doar atat,numai ca vreau sa se aprinda doar atunci cand aprind eu plafoniera s-au cand e lasata pe mijloc si ase aprinde atunci cand deschid eu masina din telecomanda si se stinge cand pun contactu,sper ca ati inteles ce vreau eu sa zic,spunetimi va rog de unde sa ma leg cu plus minus,cu butoanele am rezolvato merg si ele si ledurile

      Scuze pentru dublu post,din neatentie.
      Last edited by vladoi; 2 December 2011, 19:33. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #18
        Pai poti sa te conectezi in paralel cu plafoniera pe pozitia de mijloc, care lucreaza cum ai zis tu; sfatul meu este sa nu incarci prea mult cu leduri acel circuit pentru ca mai tarziu s-ar putea sa "cada" contactul pe care e alimentata plafoniera.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #19
          Originally posted by jambon View Post
          Vreau sa mai fac ceva sa-mi pun doar atat,numai ca vreau sa se aprinda doar atunci cand aprind eu plafoniera s-au cand e lasata pe mijloc si ase aprinde atunci cand deschid eu masina din telecomanda si se stinge cand pun contactu,sper ca ati inteles ce vreau eu sa zic,spunetimi va rog de unde sa ma leg cu plus minus,cu butoanele am rezolvato merg si ele si ledurile
          o dai din geamuri in lumini pedalier
          nu mai bine dau o cautare pe forum mai intai sa vezi daca s-a mai discutat despre subiect???
          MONTAJ LUMINA PEDALIER aici gasesti lamuri cu si despre ''niste leduri la picioare in fata'' si uite asa facem varza thread-urile pe forum si nu mai stim ce si unde discutam!

          Comment


          • #20
            Rmeo fara suparare eu nu stau non stop pe forum ca altii sa stiu daca sa mai discutat despre asta sau nu, si doi deja era deschis un thread de mine cu alta problema si nu mai strica inca o intrebare fara sa caut vreo 2 saptamani pe forum.

            N-am inteles nimic astai tutorial,unde e stalpul A? si nu specifica nimic unde si cum se leaga,mai mult specifica montarea unor plafoniere de dacia 1310 decat de leduri,trebuia sa dai un oki inaite sa vezi si tu oricum ms.
            Last edited by vladoi; 2 December 2011, 21:03. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #21
              nu ma supar doamne fereste dar nu asa se procedeaza ;faci un topic cu un anumit subiect si de fapt dupa ce rezolvi ''treaba'' discuti /deschizi alt gen de discutie despre alt subiect; e neconform cu regulamentul forumului asta daca l-ai citit macar odata;foloseste functia cautare;
              in fine ,pune intrebari acolo despre ce te intereseaza sa faci pe masina si iti vor raspunde colegii negresit.
              stricam topicul degeaba cu discutii si lamuriri OFFTOPIC

              Comment


              • #22
                Vezi ca si tu faci unele greseli conform rugulamentului da n-am mai zis nimicada-mi te rog pe privat o idee daca stii si vrei sa ma ajuti exact cum sa leg ledurile astea ca mii ca astept raspuns mult si bine pana vine)

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google