Ajutor Aeroterma !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutor Aeroterma !

    Salut ! Am si eu o rugaminte in legatura cu aeroterma .. Tata are de la munca un logan din 2006 1.5 si am observat ca nu baga deloc caldura si nici aer . Si mi'a zis si el ca incearca sa afle de la ce este . Am citit ca la unii nu functioneaza deloc primele 3 trepte . La mn merge fiecare treapta , doar ca baga foarte greu aer , la 1 abia se simte ca baga cv :| doar la 4 ce mai baga sa zicem asa cum ar baga normal la 2 . Fata de celalalt logan din 2009 care la 4 iti "flutura" paru mi se pare cv suspect. Specific ca nu are filtru polen . Sigur a mai fost discutat subiectul dar nu am gasit raspunsul de care am nevoie eu .

    Cu respect !
    Last edited by gabonz; 4 December 2011, 01:07.

  • #2
    Salut.
    Cred ca trebuie curatat,sa nu aibe mizerie.Frunze sau alte corpuri straine.
    Sau daca are filtru de polen,e posibil sa fie foarte inbacsit.Trebuie schimbat,asta daca are filtru.
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      Filtru polen nu are . Prin urmare ce ramane de facut? Cumpar un filtru de polen si cand tai acolo vad daca e mizeri la vaporizator si sa o curat ? Sau se poate curata si prin alta parte ?

      Comment


      • #4
        Mi-am montat dupa 3 ani filtru de polen, la sugestia celor de la service care mi-au spus ca pe viitor apar probleme la sistemul de climatizare.Au aspirat toate mizeriile se acolo,au dezinfectat cu un spray ptr,curatat sisteme de climatizare,au suflat cu aer dupa vo 10 min. dupa care au montat filtru.Daca te ajuta aceste sugestii poti proceda ca atare.Sa desfaci climatizorul mi se pare o munca in zadar si chinuitoare.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          Eu ma gandeam sa cumpar filtru si dupa ce tai ,sa curat acolo cu o periuta cv sau sa aspir eventual daca e cv mai mare . Am gasit o poza pe forum cu vaporizatorul . Daca masina de 5 ani a mers numai prin Bucuresti (130.000km)fara filtru de polen credeti ca asta ar fii problema ? Sa se fi acumulat murdarie pe el si sa nu mai aive puterea aia de a impinge/trage aer ?
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Tot ce e posibil,dar nu te complica sa dai cu periuta ca s-ar putea sa indoi aripioarela de climatizor care sunt f.f. subtiri si o sa obturezi si mai mult trecerea aerului.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #7
              Alte parereri/sugestii ?

              Comment


              • #8
                Hmm chiar nimeni ?

                Comment


                • #9
                  Demonteaza bordul,aeroterma si curata radiatorul...100% e infundat...cu norori (noroi=praf+condens).
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    10 caractere

                    Comment


                    • #11
                      Mergi colegu la service si vezi ce spun cei de acolo.precis e vorba de mizerie multa.Bafta

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google