Problema Directie (cred)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Directie (cred)

    Salut si La Multi Ani! Am si eu o problema la loganelu meu....cand plec cu masina dimineata sau daca e "rece" si iau dreapta de volan mai brusc sau iau o curba mai tare se aude la roata din stanga un zgomot. Zgomotu e ceva de genul: un plastic se freaca de ceva,(daca stiti cand eram mici si puneam bidoane la bicicleta sa se auda mai sport, ceva de genu ala, dar mai apasat) m'am uitat si nu e nici un plastic desprins, ma gandesc sa nu fie ceva de la directie?? a mai avut cineva asa ceva? de la ce credeti ca este? masina e cu directie asistata! Va multumesc, numai bine

  • #2
    nimeni?????

    Comment


    • #3
      Ceea ce tine ,neaparat,de vizual si acustic,implica simularea pe elevator sau canal(suspendat),pe care o poti face tu sau un meserias.Sa nu crezi ca nu se doreste a fi ajutat,dar e imposibil...

      Comment


      • #4
        Vezi daca nu cumva scutul de la motor e desfacut din suruburi intruna din parti.sau daca ai sorturi pe fata sa nu iti atinga roata in ele cand virezi,verifica astea intai,te bagi sub masina si bati in scut cu palma pumnu si vezi daca vibreaza.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google