Toba Finala Deplasata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toba Finala Deplasata

    salut,cum scrie si in titlu de cateva luni toba finala a inceput putin cate putin sa se deplaseze in lateral dreapta pana a ajuns sa atinga de bara.Nu i-am dat mare importanta ca nu e centrata dar acum zdrangane in bara si se aude urat.M-am uitat sub ea si suportii aceia de cauciuc sun la locul lor.Din ce poate fi?Ma puteti ajuta?
    "light up the darkness" Bob Marley

  • #2
    Verifica cu atentie suportii care tin evacuarea de la motor pana la finala . S-ar putea sa se fii lasat \ rupt vre-un tampon si daia sta stramb evacuarea.

    Ai lovit evacuarea ? Accident in trecut ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      tocmai asta e treaba ca lovita nu este,tot ansamblul tobei la fel nu are nici o urma,iar cauciucurile alea sunt la locul lor.acum 5 luni i-am schimbat uleiul si a fost pusa pe rampa m-am uitat la toata galeria dar nu am observat nimic nelalocul lui.Inca de pe atunci se deplasase dar nu asa de mult

      lasata in jos nu este,doar plecata in dreapta.daca trag de ea in stanga se misca dar revine la loc

      cine stie in cate locuri e prinsa teava de esapament la logan?
      Last edited by john Q; 10 January 2012, 15:54. Reason: Automerged Doublepost
      "light up the darkness" Bob Marley

      Comment


      • #4
        salut revin cu o confirmare,mi-am amintit ca acum ceva vreme cand am dat cu spatele am lovit usor in spate in dreptul evacuarii o alta masina(masina lui taicamiu) iar o bucata din bara din dreptul evacuarii s-a fisurat usor.Acum m-am uitat mai bine la toba si am observat ca nu mai urmeaza traseul exact acolo in dreptul rezervorului unde este protectia aia termica si anume este lasata in jos

        cred ca s-a indoit din cotul acela din dreptul rezervorului si de aceea gura tevii este inclinata spre dreapta acum si atinge de bara.Se poate aduce la loc daca aplic presiune in locul acela din dreptul protectiei termice?
        Last edited by john Q; 1 February 2012, 10:19. Reason: Automerged Doublepost
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • #5
          nu se poate indrepta decat la cald
          sigpic
          Ambition 1.5 dc

          Comment


          • #6
            Mare atentie ca daca este destul de arsa se poate rupe imediat.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google