Rotor Alternator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rotor Alternator

    buna ziua. am un logan 1.5dci 85cp si mi s-a dus rotorul de la alternator. ma puteti indruma unde as putea gasi unul, chiar si de la dezmembrari. eu cat am cautat nu am gasit, nici macar pe internet. multumesc

  • #2
    1) Cred ca glumesti, numai pe forum e unul cu dezmembrari. Ce-i drept, in general se vand alternatoare cu totul, nu piese.
    2) daca ai zice si mai precis unde esti, nu te-am trimite de la constanta la satu mare sa-l cauti.
    Compoli SRL repara si comercializeaza alternatoare, electromotoare si demaroare, auto si industriale.

    Service de Electrica Auto, Specializat in Reparatii Electromotoare si Alternatoare. Avem in Stoc Piese pentru Orice Alternator sau Electromotor, indiferent de Marca Autoturismului.

    astea cu google.
    Last edited by einstein1984; 25 January 2012, 17:03.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Sunt din Vatra Dornei. Mersi de link-uri. As prefera sa gasesc un rotor in speranta ca ies mai ieftin...
      Last edited by 77sky; 25 January 2012, 21:38.

      Comment


      • #4
        Daca dai alternatorul la reparat se inlocuiesc si rulmenti si alte marafeturi, o sa fie "ca nou". E pacat sa desfaci iar dupa 5000 km pentru un rulment. Fata de unul nou oricum e mai ieftin.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google