Exfoliere Serigrafie Climatizare La Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exfoliere Serigrafie Climatizare La Ph2

    Masina are 2 ani si jumatate, si iarna asta am observat ca serigrafia de la climatizare s-a exfoliat si ca sa fiu precis, in zona fiecarui desen, sau treptele de la aeroterma, serigrafia este exfoliata si lumina alba bate din spate putin, iar daca pun mana, fiecare luminita e ca "un buton" . Bineintes ca nu e buton ci doar se comporta la apasare ca butoanele de la microunde, cele de plastic care dupa ce le apesi revin inapoi cu un zgomot gen "click".Nu le-am apasat eu ci doar am observat deodata serigrafia si cand am pus mana am observat ca parca e umflata..Sa fie de la frig?
    Totusi masina este in garantie si n-ar strica o vizita pe la caremil-iasi cand am drum in zona pentru garantie dar n-as lasa masina in service la "mesterii" de acolo nici 3 minute.Mai bine mi-o fac singur.
    O sa revin cu poze..bineinteles dupa ce dau muntele de zapada de pe dansa jos.
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

  • #2
    vad ca ai PH2. daca mai ai garantie, du-te cu tupeu peste ei
    Stock is boring...
    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

    Comment


    • #3
      Am revenit cu poze.
      Masina are 2 ani jumatate si doar 20.000 km.
      A mai patit careva?
      Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu mobilul si la temperatura de afara zicea "cannot use flash due to low temperature.." ma rog asta-i alta treaba.
      Cel mai bine se vede la pozitiile 2,3,4.
      Nu ca ar fi un capat de lume dar macar daca as sti cum a ajuns asa...
      Attached Files
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • #4
        o intrebare .... cand si unde ti-ai facut ultimul interior? Si daca vezi ceva urme pe plasticul de pe bord, mai albicios ceva? Ma gandesc sa nu fii dat aia cu vreo solutie ceva...
        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

        Comment


        • #5
          Pe la craciun i-am facut ultimul interior dar cu ce sa fi dat ala de s-a umflat serigrafia fix in locul luminilor ?
          Posibil de la caldura si vreo substanta de curatat?
          De obicei o curat eu in interior..
          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

          Comment


          • #6
            Folia aia e foarte rezistenta. Nu e o simpla coala samd... d-asta zic ca nu e de la caldura si eu cred ca ori e un defect de fabricatie ... se mai intampla... sau ... s-a dat cu vreo solutie, s-a varsat vreo sticluta de parfum samd... care ataca plasticele. De la altceva provocata nu are de ce sa fie.
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • #7
              Si eu am sesizat zilele astea aceeasi problema, s-a umflat exact in locul luminilor. Cred ca este de la caldura. Merge si asa
              House is in the house

              Comment


              • #8
                Eu cred ca este de la frig, nu de la caldura. Folia la Ph2 este mai rigida si mult mai subtire ca la Ph1. Si da, este bombata in dreptul cifrelor.
                Cred ca de la faptul ca ati apasat insistent pe acele umflaturi s-a crapat vopseaua de pe spatele foliei.
                De la substante nu are cum sa fie, deoarece problema este pe interior, iar folia este lipita de plastic pe toata suprafata ei.
                GL-22-TOF

                Comment


                • #9
                  Pai am apasat dupa ce am vazut ca trece lumina alba prin folie, deci dupa ce-am vazut ca e crapata.Pana atunci ce treaba sa am cu luminile?Doar la butoane am umblat, nu cu degetele pe lumini..

                  Nu le-am crapat eu cu degetu, asa le-am vazut acum cateva zile..
                  Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google