Problema Ciudata Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Ciudata Inchidere Centralizata

    Imi cer scuze, stiu ca mai sunt threaduri deschise dar acolo nu am gasit raspuns... Problema e urmatoarea : Nu se mai blocheaza usile din Fata nici din telecomanda , nici din butonul de pe consola , apas si se blocheaza doar cele din spate. nici avariile nu mai palpaie cand blochez din telecomanda, ceva e ciudat ca nu pot sa apas butoanele nici cu mana... Care e problema ? multumesc
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

  • #2
    Salut.
    Ai umblat de curand la usi?Adica manere exterioare,panou usa,ceva?
    Trebuie dat jos panoul de usa si verificat sa nu atinga pe undeva tijele de la inchidere.Sa nu le mai fortezi mult,sa nu se arda motorasele de la actuatoare.
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      din mare s-a rezolvat... acum se blocheaza, dar doar cand sunt inchise, inainte tin minte ca acele butonase se blocau-deblocau daca apasai si cand era deschisa usa... Avariile tot nu palpaie, habar nu am de ce...ma rog...bine ca se blocheaza..

      P.S fetele de usi nu au fost date niciodata jos.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        salut,cam aceeasi problema o am si eu ,numai functioneaza nici butonul de inchidere din masina si nici din telecomanda.Multumesc

        Comment


        • #5
          Ti-am raspuns si pe celalalt thread sa verifici siguranta.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • #6
            asculta te rog cu atentie in stanga jos acolo la uch si vezi daca se aud releele la inchidere si deschidere si mai vedem cum facem

            inca ceva
            ai facut cumva o diagnosticare,tester ceva ,activari,pene si mai ales cu testere universale?
            Last edited by kti; 23 April 2012, 09:08. Reason: Automerged Doublepost

            ,,DE_TOATE,,

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google