Probleme Dupa Ce Am Schimbat Sonda Marsarier!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Verifica si siguranta daca te incalzeste cu ceva dar problema cred ca e din sonda. O schimbi (sonda) iar daca nu curge mult ulei nu e problema. Daca insa iti aluneca degetul si scapi mult, atunci pt umplere ai nevoie de un furtun lung cu o palnie in capat iar celalalt capat introdus in locul piulitei fluture din plastic aflat pe cutia de viteze spre bara fata a masinii. Torni ulei pana da afara. Cand faci treaba asta masina trebuie sa stea pe loc drept (mai greu cu bagatul sub ea) sau groapa. Ar mai fi o solutie pt completare. Cu o seringa introduci ulei pana da afara. Tot pe la piulita tip fluture din plastic. Daca nu te pricepi du-te la mecanic. Tre sa mance si gura lor... Doamne ajuta...

    Comment


    • #17
      La schimbarea sondei ma pricep, adica am vazut tutorial.La completarea uleiului nu stiu, unde exact anume, ce tip de ulei, si cum, in sensul daca e usor.O modalitate cat mai usoara. Unde se afla ala pentru a pune ulei?
      Uleiul care va curge, incerc sa il pun intr-un vas.Se mai poate refolosi?

      Comment


      • #18
        Ulei 75w80 elf. Pe unde? Ti-am spus. Desfaci piulita aia alba tip fluture de pe cutie si o sa vezi o gaura. Pe acolo bagi ulei. Cel mai usor cu o seringa mai mare. Piulita aia o s-o vezi. Baga-te sub masina. Dar ti-am spus... Masina sa stea pe loc drept. Uleiul dupa ce se scurge pe cutie si antreneaza tot felul de mizerii poti sa-l arunci. Nu il mai folosi.

        Comment


        • #19
          Mersi de ajutor! Deci daca o sa am probleme cu sonda asa voi face.Am scapat usor, verificand siguranta, STOP si de display/ceas.

          Comment


          • #20
            problema din cutie?

            salut! am demontat sonda de marsarier ca de ceva vreme nu mai functiona si cand am apasat pe ea scoasa se aprinde becul iar daca o pun numai merge!poate sa fie problema din cutie?sau asa se uzeaza ea si trebuie schimbata??se distanteaza ceva contactori in ea si acea furca din cutie numai impinge cat trebuie de tare in ea??va multumesc!

            Comment


            • #21
              in ea are un contact , apasand fortat functioneaza dar montata pe cutie nu se apasa chiar asa de puternic . poti sa o remontezi dar nu garantez ca va merge corespunzator la mine cand mergea cand nu mergea .

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google