Nu Se Aude "clicku Clicku" La Semnalizari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu Se Aude "clicku Clicku" La Semnalizari

    Am un logan 1.4 benzina..si am o apasare.. cand semnalizez dreapta sau stanga, cand aprind avariile sau cand dau cu spatele nu scoate sunetu click-uitu .. unde as putea sa ma uit, sau ce trebuie sa fac.. idee ? multumesc frumos

  • #2
    oricum ma enerveaza de mor sunetul ala ) esti norocos!

    Comment


    • #3
      sa te uiti in uch si sa vezi buzzerul daca mai e bun sau ceva intrerupt in cablaj .incearca cu un altul sau cu o casca de telefon.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        Vezi sa nu ai vre-un bec de semnalizare ars.

        Comment


        • #5
          daca ai bec ars beep beep se aude mai des...daca iti semnalizeaza si nu se aude este de la buzzer mai mult ca sigur

          Comment


          • #6
            am patit si eu o data cu semnalul din stanga, dar nu facea masa vechea problema cu stopurile din spate, incearca sa dai stopu jos sa cureti un pic masa so pui la loc si sa te uiti la pini din mufa sa nu fie ruginit sau murdar, mai strange un pic pini aia sa intre mai fortat in mufa din stop cu o surubelnita micuta, daca nici asa nu se rezolva vezi cu buzzeru

            Comment


            • #7
              am patit si eu o data cu semnalul din stanga, dar nu facea masa vechea problema cu stopurile din spate
              Pai daca e ce spui tu inseamna ca nu se aprindeau deloc semnalizarile atunci cand dadeai comanda...

              daca iti functioneaza semnalizarile dar nu se aude inseamna ca e vorba de acel buzzer cum au spus si colegii in posturile precedente.
              My ride

              Comment


              • #8
                si deci nu am nici un bec ars, se aprind toate, doar ca acel sunet nu scoate si unde gasesc acel "buzzer" si cum as putea sa-l fac sa se auda cat de cat sa fie auzit dar mai intai cum dau de acel buzzer ..

                Comment


                • #9
                  Ca sa ajungi la buzzer trebuie sa demontezi UCH-ul de pe masina si apoi sa desfaci sa ajungi la placa electronica a lui.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    [QUOTE=adytzul89;1267564]si deci nu am nici un bec ars, se aprind toate, doar ca acel sunet nu scoate si unde gasesc acel "buzzer" si cum as putea sa-l fac sa se auda cat de cat sa fie auzit dar mai intai cum dau de acel buzzer ..[/QUOTE


                    scoti mufa,dai uch de pe masina si il desfaci.inautru se vede ca in poza.buzzerul e ala negru din coltul din dreapta sus,ala cu o gaurica.
                    Attached Files
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Mr.Sebi View Post
                      Pai daca e ce spui tu inseamna ca nu se aprindeau deloc semnalizarile atunci cand dadeai comanda...

                      daca iti functioneaza semnalizarile dar nu se aude inseamna ca e vorba de acel buzzer cum au spus si colegii in posturile precedente.
                      intradevar nu se aprindea cand dadeam semnal stanga si nici nu facea zgomotul dar cand puneam avarii se aprindeau toate si isi facea treaba buzeru, la mine a fost o problema de masa probabil reactioneaza in mai multe feluri treaba asta

                      Comment


                      • #12
                        in cazul lui adytzul89 este aproape sigur buzzerul...

                        Comment


                        • #13
                          Cum spune si firiss ..buzerul e de vina ;d
                          Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                          Comment


                          • #14
                            @adytzul89, dar daca deschizi o portiera cu farurile aprinse se mai aude sunetul ala specific de atentionare?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by vasile78 View Post
                              @adytzul89, dar daca deschizi o portiera cu farurile aprinse se mai aude sunetul ala specific de atentionare?
                              buna intrebare
                              sper ca nu te-ai jucat cu ddt-ul

                              ,,DE_TOATE,,

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google