Turometru Defect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Turometru Defect

    salut!
    nu am mai vazut sa se fi discutat subiectul asta ,iar daca s-a discutat imi cer scuze.
    e vorba de un logan 1.4 , 44 000 de km facuti. de ceva vreme a inceput sa oscileze acul turometrului, cateodata ducandu-se aproape de turatia maxima.pentru ca acum sa nu mai mearga deloc.
    am facut testul acela :cu motorul oprit tii apasat butonul de resetare km dupa care pui contactul si merg si turometrul si vitezometrul
    daca poate sa ma ajute cineva cu un sfat as fi recunoscator.
    multumesc!
    Last edited by male; 25 May 2012, 14:21.
    vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
    vand lampa adaptabila la torpedo

  • #2
    presupun ca ai ceva contacte aiurea la panoul de bord.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      poti fi mai explicit ?asa ca pentru un incepator ale electronicii?multumesc!
      vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
      vand lampa adaptabila la torpedo

      Comment


      • #4
        Seba vrea sa spuna ca ai contacte imperfecte sau alte probleme cu firele care vin in bord. De acolo trebuie inceputa verificarea.

        Comment


        • #5
          am fost la reprezentanta si cica ar fi panoul de bord.au facut proba cu altul si cica cu acela merge.
          eu nu am mai auzit sa se strice panoul.cred ca sunt singurul de pe forum.problema e ca e cam scump de inlocuit posibil sa se fi inselat cei de la service?
          vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
          vand lampa adaptabila la torpedo

          Comment


          • #6
            Panoul de bord adica tabloul de bord, placa de circuit imprimat al bordului, pe care se afla MCU, motorasele, LCD-ul etc.
            Gasesti unu SH ( preferabil unu cu sw 6002 sa ai si consum instant ) si un electronist macar amator-avansat si te-ai rezolvat cu mai nimic ca bani.

            Comment


            • #7
              E cineva din braila care se pricepe la asa ceva?
              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
              vand lampa adaptabila la torpedo

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google