Mi Se Blocheaza Portiera Spate Dreapta... :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi Se Blocheaza Portiera Spate Dreapta... :(


    Mi se intampla ceva ciudat la portiera dreapta spate de cand au venit temperaturile "de vara"... In ziloele mai racoroase, sau cu ploaie, masina nu are nimic... cand e o zi cu soare, caldura , mi se blocheaza portiera din dreapta spate... Singurul mod de a o deschide e sa o rirdic putin din exterior (o prind de la chederul superior al geamului, fix de unde incepe curbura portierei, cu degetul mare so ridic putin si cu restul palmei in plafon, si pe urma se deschide...)
    Initial ma gandisem k e din cheder(se lipeste la temperatura sau ceva de genu`), dar pe interiorul portierei nu ramane vreun semn neobisnuit, si chiar daca o deschid de mai multe ori, la fel face... Acu ma ma duce gandul ca nu ar fi balamalele stranse, dar nu imi explic de ce face asa numai cand e cald afara...
    Ati patit vreunul din voi ceva de genul?
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

  • #2
    La mine tot pe dreapta spate se deschide usor dar daca o deschizi la maxim sau cam trei sferturi dupa ce te urci in masina si prinzi de maner sa o inchizi trebuie sa fii mancat, ca altfel nu merge decat foarte greu.E din tija aia de rahat care intra in usa si e prinsa de stalp,se aude un fel de harsait

    Si asta doar daca nu e deschisa un timp,dupa cateva deschideri,inchideri pare sa isi revina
    Last edited by john Q; 5 June 2012, 16:21. Reason: Automerged Doublepost
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #3
      La mine nu se aude nimic...Dar is total nelamurit de ce se intampla numai la caldura... o sa ma duc sapt viit pana la reprezentanta k doar e in garantie...
      sigpic
      Show your car off in public, ride her hard in private...
      http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google