Senzor Vitezometru/tahimetru Defect La Logan 1.6 8v -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor Vitezometru/tahimetru Defect La Logan 1.6 8v -

    Salut,
    Dupa ce am cautat in lung si in lat pe internet, am ajuns la concluzia ca senzorul de viteza amplasat pe cutia de viteza este defect.
    cpnfirmat si de tester

    Am zis sa il cumpar si sa il inlocuiesc eu. Adica nu dau jos motorul, e un senzor.

    Problema apare, cum il dau jos, toti pe care i-am intrebat au zis "tragi ca bestia de el si iese", mai sa fie, chiar trebuie sa trag ca animalu de el si iese?


    Amplasez poze cu locatia lui pe masina.

    Daca ma poate indruma cineva pas cu pas cum se face, as fi tare recunoscator.
    Attached Files
    STOP ACCIDENTELOR DE CIRCULATIE!

  • #2
    Trage de el fara frica, leganand putin stanga-drepta ca iese.
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • #3
      tragi de el calumea, si eu trebuie sa-l schimb. De unde l-ai luat si ce pret ?
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        Originally posted by Tudor View Post
        tragi de el calumea, si eu trebuie sa-l schimb. De unde l-ai luat si ce pret ?

        Sincer nu stiu de unde se poate cumpara, eu l-am primit de la un prieten care se ocupa cu piese auto. Cred ca pretul este de vreo 150ron piesa de origine, dar nu sunt sigur.
        STOP ACCIDENTELOR DE CIRCULATIE!

        Comment


        • #5
          vazuserm pe forum la 70 lei , si voiam sa fac o comparatie, merci !

          ps: nu mai da quote la ultimul post, se subintelege ca lui ii raspunzi
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google