Bubuituri Esapament

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bubuituri Esapament

    Salut!
    De ceva vreme se aud 4-5 bubuituri(rateuri) ,se aud incet si la intervale neregulate.
    Nustiu ce ar puea fi,astept parerile dumneavoastra.
    Km masina : 34.000
    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
    Silent Coat.

  • #2
    se aud cand ? motor rece ? cald ? in acceleratie pe revenire ? in sarcina ? la liber ? ture mari, ture joase ?

    Comment


    • #3
      Prima data am observat la cald dupa un drum pe transfagarasan,acum se aud si dupa 3-4 minute de utilizare .....deobicei la plecarile de pe loc,sau cand dau treapta a 2a.
      Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
      -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
      Silent Coat.

      Comment


      • #4
        Masina merge bine/trage bine? Ai vreun bec aprins in bord?

        Daca trage ok si n-ai bec aprins in bord las-o in pace.

        PS: la mine (depinde de turatie, cat de incinsa e evacuarea, aeru de afara) se aud clar cateodata detonatiile , dar am toba sport (face bum bummmmmm )

        Comment


        • #5
          a mea bubuie cand e incinsa si fac frana de motor la 1200-1800rpm, cand se reia injectia bubuie subtil de 3-4-5 ori si asta e
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            Nicio problema in rest dar totusi e foarte suspect acel sunet care observ ca se aude tot mai des la rece......dupa acel drum de transfagaras in care i-am dat putina forja au inceput aceste bubuieli,sa ma duc la diagnoza cu ea?e inca in garantie.3 ani si 34k km.
            Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
            -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
            Silent Coat.

            Comment


            • #7
              diagnoza,bujii,fise,bobina...cu astea ai putea incepe.
              Continua cu lambda etc...
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                si a mea bubuie asa pe decelerare si frana de motor ... dar am toata evacuarea sport
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • #9
                  Eu am evacuarea originala
                  Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                  -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                  Silent Coat.

                  Comment


                  • #10
                    Nu te mai stresa, ti-au confirmat destui colegi ca le bubuie subtil si lor (Seba n-are evacuare sport, eu n-am)

                    Comment


                    • #11
                      omul nu a scris niciunde ca ii bubuie pe frana de motor,dar voi reisarii ati inceput ca e normal sa bubuie pe frana de motor.Omul a zis clar ca bubuie la plecarea de pe loc si cand da 2a ...nu cand da pe gat a 2a de la 130 la ora...
                      Evident e o problema undeva si ai putea incepe cu verificatul pe partea de aprindere,cum ti-am zis mai sus.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        ok,o sa cumpar un set de bujii sa vedem ce se intampla.
                        Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                        -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                        Silent Coat.

                        Comment


                        • #13
                          verifica prima data bobina si fisele ,eventual de la un alt prieten/cunostiinta poate iei degeaba alta bujii si e din fise sau bobina.
                          Ce nu inteleg eu,daca masina e in garantie,de ce nu mergi in service direct sa ii lasi pe ei sa isi bata capul cu problema.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            Am sunat la apan si au zis ca de saptamana viitoare au liber,si problema e ca acum e si perioada in care trebuie sa fac revizia la an,deja am cumparat din piese ca vroiam sa o fac acasa pentru prima data,si asa daca ma duc la ei sa nu ma puna sa fac revizia acolo oare?:-?
                            Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                            -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                            Silent Coat.

                            Comment


                            • #15
                              @xp: cand schimbi din 2 in 1 la 1300rpm, nu cred ca ai 130km/h si nici sportiv nu mergi...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google