Probleme Caseta Directie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    deci se pare ca nu este sunet normal acesta
    eram singur ca de la caseta ar fi problema...stiti cumva la ce bani ar trebui sa ma astept manopera + schimbarea bucsei ???

    Comment


    • #47
      Ar trebui sa fie un pret mic.Bucsa parca e vreo 40 lei.Daca ai cunostinte in mecanica o poti schimba singur,e simplu.
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • #48
        Gata băieți am găsit problema nu era de la caseta de direcție bătaia aceea care v-am arătat in videoclip era de la coloana volanului care intra in caseta,am găsit la dezmembrări 100 RON dar nu știu trebuie desfăcut bordul ca sa scoți coloana volanului ????

        Comment


        • #49
          Buna ziua, am si eu o problema: Am fost la mecanic si mi-a reglat jocul la caseta de directie,mai precis a strans putin la nuca. problema este urmatoare cand virez stg sau drt volanul nu mai revine inapoi si este putin greoi la condus( am servo-directie), precizez ca i-am facut si geometria rotilor, totul fiind in parametrii normali. Ma gandesc sa nu afecteze ceva pompa de servo. Va multumesc pentru orice informatie. Masina este un Logan 1.4 MPI fabr 2008

          Comment


          • #50
            Detin un Logan 1.6MPI din 2005 versiunea Laureat.
            De curand am schimbat capetele de bara si bieletele ca aveam bieletele originale dupa 134.000km si aveau batatie destul de mare.
            Dupa schimbare lor simt in volan o batatie usoara, am fost la mecanic si a descoperit joc in caseta de directie dar nu isi da seama unde anume si nu a avut prea mult timp sa verifice.
            Mi-a zis ca se poate strange surubul din capatul cremalierei dar ca trebuie sa demonteze nu stiu ce de la jugul motorului ca sa aiba acces.
            Eu stiu de la veche dacie de acea piulita cu cuzinet dar aia era casta mecanica.
            Deci caseta de directie de logan cu servo are acel cuzinet care preseaza cremaliera?

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google