Claxon Stricat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Claxon Stricat

    A reusit cineva sa lipeasca in alt mod firele din interiorul manetei de semnalizare ? (cele de la claxon)...la mine mereu se rup

  • #2
    le-ai lipit superficial si de asta se tot rup

    Comment


    • #3
      Presupun ca atunci cand le-ai lipit, le-ai lipit pur si simplu de lamela, nu ai curatat lamela ca sa bagi firul prin gaura din lamela, nu-i asa?

      Si ca tot veni vorba de claxoane, exista logan/clio/symbol fara claxon in dotare? Am vrut sa schimb blocul de lumini, si cel care l-am cumparat, nu are butonul pentru claxon.

      Comment


      • #4
        La clio/symbol claxonul se actioneaza de pe volan, nu de pe maneta, de aia nu are buton

        Comment


        • #5
          ce lamela ? ca firul e bagat direct in plastic ... si ca sa il poti lipi trebuie sa topesti plasticul de pe langa fir si apoi sa il lipesti

          Comment


          • #6
            Cumperi un bloc de lumini si ai rezolvat problema.
            Solutiile astea sunt temporare.
            Eu am schimbat blocul si dupa 3 ani inca functioneaza perfect. Cam 120-150 lei e maneta, grija mare sa fie fix ce ai nevoie, cu proiectoare sau nu.

            Comment


            • #7
              plasticul ala e prin in cleme, tre' sa fi tantar sa nu poti desface carcasa aia
              mr.K eu am dat 80 de lei pe ea, doar ca nu am fost atent Poate sa mearga lejer la o firma de dezmembrari

              Comment


              • #8
                Acum se gasesc si pe forum si la dezmembrari, acum 3 ani si ceva n-am avut decat varianta magazinului.

                Cred ca maneta e identica, cu cea de la Solenza Scala, aia avant pret mai bun, doar ca nu se gasesc.

                Comment


                • #9
                  Maneta asta pe care o am acum e a doua ... dar nu am cumparat decat din astea ieftine caci alea originale sunt f scumpe ....

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google